#WeRaceAsOne – nowa inicjatywa Formuły 1 w walce z globalną nierównością

22 czerwca 2020
Formuła 1 tworzy inicjatywę #WeRaceAsOne, aby walczyć z wyzwaniami związanymi COVID-19 i globalną nierównością.
Loading module...

Formuła 1 powraca w lipcu po dłuższej niż zazwyczaj, z powodu pandemii koronawirusa, przerwie. Powraca z dodatkowym celem i determinacją, aby rozwiązać główne problemy, przed którymi staje sport, ale także społeczeństwo. Kwestie te są ważne dla długoterminowej przyszłości Formuły 1, ale mają również duży wpływ na społeczności, w których krajach gości F1.

Celem inicjatywy #WeRaceAsOne jest rozwiązanie największych problemów, przed którymi stoją sport i społeczności globalne – to przede wszystkim walka z COVID-19 oraz potępienie rasizmu i nierówności.

Przeczytaj też: Kierowcy wyrażają swój sprzeciw wobec rasizmu

Ostatnie wydarzenia na świecie potwierdziły wagę tych problemów i potrzebę podjęcia przez władze F1 działań, mających na celu ulepszyć ten sport, poprawić możliwości i zwiększyć pozytywny wpływ na świat, w którym wszyscy żyjemy:

Ta inicjatywa będzie platformą dla wyżej wymienionych priorytetów i ma na celu rozwiązanie największych problemów, przed którymi stoi sport i społeczności globalne. Nie będzie to temat tygodniowy lub roczny, który zniknie, gdy problemy znikną z nagłówków gazet. Będzie on podstawą strategii Formuły 1, aby wprowadzić wymierne zmiany w sporcie i społeczeństwie.

Uznając dwa główne problemy dominujące obecnie w świadomości społecznej, COVID-19 i nierówności, wykorzystamy nasz wyścig otwierający sezon, aby podziękować ludziom na całym świecie za niesamowitą siłę i hart ducha, jakie wykazali wobec globalnej pandemii. Wszyscy, od kluczowych pracowników po rodziny i osoby, które przeszły kwarantannę w celu zwalczania wirusa, zasługują na nasze podziękowania i wdzięczność. Jednocześnie chcemy wykorzystać nasz restart, aby pokazać, że jako społeczność sportowa jesteśmy przeciwni rasizmowi i robimy coraz więcej, aby zaradzić nierównościom i zwiększyć różnorodność w Formule 1.

Podczas weekendu wyścigowego w Austrii, zespoły i partnerzy F1 podziękują kluczowym pracownikom i osobom, wyświetlając tęcze na samochodach i wokół toru. Wybrano tęczę, ponieważ stała się ona symbolem, używanym na arenie międzynarodowej w ostatnim kryzysowym czasie, zbliżania i jednoczenia się społeczności. Władzę F1 wierzą, że ten ważny gest zachęci fanów do przyłączenia się do akcji podziękowań. Inicjatywa tęczy będzie kontynuowana przez cały sezon.

 

Przeczytaj też: F1 bez tradycyjnego polewania szampanem w sezonie 2020?

Pojawią się także wizualne symbole wsparcia w walce z rasizmem, a jeszcze w tym tygodniu władze F1 zapowiadają ogłoszenie konkretnych obietnic w kwestii  zwiększenia różnorodności i możliwości w sporcie, a także utworzenie grupy zadaniowej F1 – Formula 1 Task Force.

Formula 1 Task Force wysłucha ludzi z całego padoku, w tym kierowców, a także osoby z zewnątrz i wyciągnie wnioski na temat działań wymaganych w celu poprawy różnorodności i możliwości w Formule 1 na wszystkich poziomach. Dalsze szczegóły dotyczące grupy zadaniowej zostaną określone w nadchodzących tygodniach.

Chase Carey, dyrektor generalny Formuły 1, powiedział:

Nasz pierwszy wyścig w Austrii na początku lipca to wielki moment dla naszego sportu po prawie czterech miesiącach przerwy. Chociaż jest to ważny moment dla społeczności Formuły 1, jest to także czas na rozpoznanie problemów, które są większe niż jakikolwiek sport czy kraj. Podjęta  przez nas inicjatywa #WeRaceAsOne, wspierająca ruch #PurposeDriven zapoczątkowany przez FIA w zeszłym tygodniu, jest naszym sposobem podziękowania za odwagę i jedność, którą wszyscy na całym świecie wykazali w tym niespotykanym czasie.

Będzie to również platforma, dzięki której Formuła 1 zbierze się razem i osiągnie porozumienie w najważniejszych sprawach, przed którymi stajemy jako sport i świat. Dlatego podczas naszego pierwszego wyścigu w Austrii Formuła 1 będzie zjednoczona, mówiąc głośno i wyraźnie, że rasizm musi się skończyć. Przez cały weekend będziemy okazywać pełne wsparcie w walce z nierównościami i przyspieszymy nasze starania, aby Formuła 1 była bardziej zróżnicowana i sprzyjająca włączeniu społecznemu. Jako sport globalny musimy reprezentować różnorodność i obawy społeczne naszych fanów. Musimy też więcej słuchać i zrozumieć, co należy zrobić, i zacząć działać.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!