Ferrari 812 GTS po tuningu polskiej firmy. Wygląda naprawdę spektakularnie!

Ferrari to legenda motoryzacji. Zdaniem wielu motomaniaków samochody, które tworzy włoska firma są idealne. Ale zawsze znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i dysponuje odpowiednio dużym budżetem i fantazją, by to i owo w aucie z Maranello poprawić.

Carlex Design, polska firma, która pochodzi z Czechowic-Dziedzic, znana jest na całym świecie z odważnych i spektakularnych modyfikacji samochodów. Ostatnio do ich warsztatu trafiło Ferrari 812 GTS.

Ferrari 812 GTS od Carlex Design, fot. materiały prasowe / Carlex Design

Ferrari 812 GTS po tuningu Carlex Design zachowało klasyczny, a jednocześnie sportowy charakter.

Wnętrze Ferrari 812 GTS wykończono skórą Kudu, gatunku antylop występujących we wschodniej i południowej Afryce. Republika Południowej Afryki nakazała ich ubój w celu kontrolowania populacji zwierząt, zatem gdyby Carlex Design nie wykorzystał ich skór, to trafiłyby na śmietnik.

Ferrari 812 GTS od Carlex Design, fot. materiały prasowe / Carlex Design

Skóra Kudu wykorzystana we wnętrzu auta ma ciepły, karmelowy odcień, który doskonale komponuje się ze srebrnym lakierem pojazdu. Ponieważ jest to skóra dzikiego zwierzęcia, to jest pocięta i pokryta bliznami w niepowtarzalny sposób, dzięki czemu każdy egzemplarz jest wyjątkowy.

W niektórych miejscach Carlex Design zdecydował się na wykorzystanie czarnej skóry, która kontrastuje ze skórą Kudu. Całość uzupełniają szwy, laserowo grawerowane motywy i metalowe wykończenia. Plastikowe elementy zostały pomalowane na czarny błyszczący kolor.

Ferrari 812 GTS od Carlex Design, fot. materiały prasowe / Carlex Design

Silnik Ferrari 812 GTS nie został poddany żadnym modyfikacjom. Samochód napędza silnik V12 o pojemności 6.5 litra, który generuje 800 KM mocy i 718 Nm momentu obrotowego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze