Felipe Massa odchodzi z Venturi Racing

14 sierpnia 2020
Tuż po zakończeniu ostatniego wyścigu Formuły E w sezonie 2019/20, zespół ROKiT Venturi Racing ogłosił, że kończy współpracę z Felipe Massą.
Loading module...

Felipe Massa ścigał się w Formule E dla zespołu ROKiT Venturi Racing od sezonu 2018/2019. W swoim debiutanckim sezonie zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej. Sezon 2019/20 ukończył na 22 pozycji. Najlepszym startem Felipe Massy był występ w Monaco E-Prix 2019, gdzie zajął trzecie miejsce.

ROKiT Venturi Racing zakończył współpracę z Massą rok wcześniej niż przewiduje jego kontrakt. Po Berlin E-Prix VI Brazylijczyk powiedział:

To był zaszczyt być częścią jedynego zespołu sportów motorowych z Księstwa Monaco, a reprezentowanie ich na podium podczas E-Prix Monaco było dla mnie niesamowitym wydarzeniem. Ostatnie dwa sezony były dla nas wszystkich dużą krzywą uczenia się i niestety z różnych powodów nie udało nam się osiągnąć tego, na co liczyliśmy.

Mimo wszystko była to świetna zabawa i życzę zespołowi tylko powodzenia na przyszłość. Nie mogę się doczekać ogłoszenia moich przyszłych planów w odpowiednim czasie.

Przeczytaj też: António Félix da Costa mistrzem Formuły E!

Szefowa zespołu, Sussie Wolff, dodała:

Felipe wiele wniósł do zespołu. Posiadanie kogoś o jego profilu, kalibrze i doświadczeniu bardzo pomogło w rozwoju zespołu.

Mam ogromny szacunek do Felipe. Ponowna praca z nim była przyjemnością i życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Przeczytaj też: Susie Wolff: To było dla mnie osobiste wyzwanie, aby zostać szefem zespołu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!