Karolina Chojnacka

Ostatni wyścig Formuły E w sezonie 2019/20: pierwszy dublet Mercedesa w historii

Stoffel Vandoorne wygrał ostatni wyścig sezonu 2019/20, stając po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium w elektrycznej serii wyścigów i zapewniając sobie tytuł wicemistrza. Drugi był jego kolega z zespołu Nyck de Vries. To pierwszy dublet Mercedesa w historii Formuły E.

W czwartkowy wieczór na berlińskim torze Tempelhof wyścig, mimo 40% szans na deszcz, rozpoczął się na suchej nawierzchni. Stoffel Vandoorne prowadził Berlin E-Prix VI od startu, tylko na moment tracąc prowadzenie na rzecz Sebastiana Buemiego, które jednak bardzo szybko odzyskał przed pierwszym zakrętem.

Przeczytaj też: Czarne bolidy Mercedesa w Formule E. Tak Srebrne Strzały walczą z rasizmem i dyskryminacją

Przez resztę wyścigu za plecami Belga toczyła się zacięta walka między Sebastianem Buemim a Nyckem de Vriesem. Atakując kierowcę Nissana, de Vyres działał na korzyść swojego partnera zespołowego, który rywalizował z Buemim o drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Buemi musiał być trzeci, by Vandoorne został wicemistrzem Formuły E w sezonie 2019/20.

I tak się stało. Dwie minuty przed końcem rywalizacji de Vires zaatakował Buemiego. Atak był udany i duet Mercedesa pomknął po pierwsze podwójne zwycięstwo tego zespołu w historii Formuły E.

Stoffel Vandoorne wygrał swój pierwszy wyścig w karierze w Formule E, zapewniając sobie tytuł wicemistrza. Drugi był jego kolega z zespołu Nyck de Vries. Trzeci linię mety minął Sebastian Buemi.

Ostatni wyścig Formuły E w sezonie: pierwszy dublet Mercedesa w historii

Po zakończeniu ostatniego wyścigu sezonu Vandoorne powiedział:

Co za niesamowity wyścig! Jestem niezwykle podekscytowany, że właśnie zdobyłem swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E. Drugie miejsce w klasyfikacji kierowców to dla mnie miły bonus. Podziękowania dla całego zespołu za wspaniałą pracę!

Nyck de Vires dodał:

Uff! Co za ulga! Całe ciśnienie po prostu zniknęło, gdy przekroczyłem linię mety. Sezon był dla mnie trochę jak jazda kolejką górską, więc fajnie zakończyć go moim pierwszym podium.

Ostatni wyścig Formuły E w sezonie: pierwszy dublet Mercedesa w historii

Mistrzostwo Formuły E ABB FIA 2019/20 zdobył António Félix da Costa. Jego zespół, DS Techeetah, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji konstruktorów.

Przeczytaj też: António Félix da Costa mistrzem Formuły E!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze