Falubaz zaprosił Micaelę Bazan do Zielonej Góry

Micaela Bazan

fot. Micaela Bazan / Facebook

Zielonogórski klub żużlowy Falubaz zaoferował jedynej kobiecie ścigającej się na żużlu w Ameryce Południowej testy i treningi.

Przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze pojawi sie niebawem Micaela Bazan. W świecie speedwayu tej kobiety nie trzeba przedstawiać. Jest to jedyna przedstawicielka płci pięknej, która ściga się profesjonalnie na żużlu. Na dodatek robi to od siódmego roku życia.

Argentynka o swojsko brzmiącym nazwisku wyruszy niebawem w wyprawę do Europy. Przez miesiąc zamierza odwiedzić Wyspy Brytyjskie oraz Polskę.

Odwiedzi takie kluby jak Birmingham Brummies i Rye House Rockets, a na koniec wyląduje w Falubazie Zielona Góra. Działacze klubu zapewniają Argentynce zakwaterowanie, pomoc oraz treningi na torze SPAR Arena. 

Fani Micaeli Bazan będą mogli się z nią spotkać już w drugiej połowie lipca. Kto wie, może spotka się na torze z Klaudią Szmaj.

Nasz pierwszy wywiad (z 2009 roku) z Micaelą Bazan czytaj tu.

Nasz drugi wywiad (z 2014 roku) z Micaelą czytaj tu.

Felieton Kingi Wachowskiej "Na żużlu ich jeszcze nie było!" czytaj tu.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.