Erin Hunter – rekordzistka prędkości na motocyklu. Film

Erin Hunter kocha prędkość i motocykle. Na pustyni solnej Bonneville rozpędza się zarówno jako samodzielny kierowca, jak i w tandemie z narzeczonym bijąc kolejne rekordy.

Erin Hunter, krótkowłosa blondynka, na co dzień mieszka w San Francisco i pracuje w firmie zajmującej się mierzeniem natężenia ruchu w Internecie. Erin lubi swoją pracę, ale cały wolny czas poświęca motocyklom. W 2009 roku została wybrana przez AMA (American Motorcyclist Association) Female Rider of the Year – zawodniczką roku.

W tym samym roku podczas imprezy „AMA’s Women in Motorcycling” (kobiety w motocykliźmie) w Keystone w stanie Kolordao, opowiadała o swoim motocyklowym doświadczeniu i sukcesach oraz o przepisach na zwycięstwo.

O kobiecie, która wykonała najdłuższy skok na motocykluczytaj tu.

O kobiecie, która pobiła kobiecy rekord prędkości na lądzie sprzed 48 latczytaj tu.

Erin jest także ambasadorką wyścigów typu Landspeed Racing i jej głównym zadaniem jest namawianie kobiet do odkrywania tej dyscypliny. Erin i jej narzeczony Andy Sills (także motocyklista) są fundatorami nagrody sheEmoto Award, która przeznaczona jest dla najlepszej zawodniczki Landspeed Racing. Nagroda jest przyznawana od 2006 roku za jazdę na słynnej solnej pustyni w USA – The Bonneville Salt Flats. Jednak nie chodzi o to, by uhonorować najszybszą dziewczynę, a taką, która najlepiej rozumie ducha tej dyscypliny sportowej, świetnie się w niej odnajduje i czerpie z tego radość i pasję.

– Jestem wdzięczna za to, że udało mi się w życiu tyle osiągnąć, a mój sukces zawdzięczam przede wszystkim tym, którzy zamiast mówić „ej, to nie jest dla dziewczyn!”, mówili „zrób to!” – mówi Erin.

Erin kocha szybkość. To jej żywioł. Uważa, że zamiłowanie do szybkiej jazdy jest uwarunkowane genetycznie – jej tata ścigał się samochodami a mama… tolerowała jego pasję.

Erin na solnej pustyni rozpędza się zarówno jako samodzielny kierowca, jak i w tandemie z narzeczonym. Obie formy bicia rekordów prędkości bardzo się jej podobają, choć jazda w pojedynkę jest dla niej ważniejsza. Erin potrafi rozpędzić swoją maszynę do ponad 180 mil na godzinę. Żałujemy, że nie możemy zobaczyć tego na żywo – na filmie wszystko wygląda zjawiskowo i profesjonalnie. Oko nie nadąża ma motocyklem, który po prostu pędzi.

LandSpeed Racing jest sportem bez podziału na mężczyzn i kobiety. Wszyscy zawodnicy startują na takich samych zasadach, a celem jest pobić ostatni ustanowiony rekord.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze