Karolina Chojnacka

Emma Gilmour dołącza do McLarena w Extreme E

Emma Gilmour dołączy do McLarena i uzupełni skład brytyjskiego zespołu na sezon Extreme E 2022. Nowozelandka jako pierwsza kobieta reprezentować będzie McLarena w sportach motorowych.

McLaren w sezonie 2022 zadebiutuje w serii Extreme E, czyli off-road’owej rywalizacji elektrycznych SUV-ów.

McLaren - Extreme E
McLaren – Extreme E, fot. materiały prasowe / McLaren

W Extreme E zespoły wystawiają jeden samochód, za którego kierownicą w trakcie rywalizacji zmieniają się zawodnik i zawodniczka. W sierpniu McLaren poinformował, że męskim członkiem załogi będzie Tanner Foust. Teraz brytyjski producent poinformował, że kobiecą reprezentantką ekipy  będzie Emma Gilmour. Nowozelandka jako pierwsza kobieta w historii będzie reprezentować McLarena w sportach motorowych.

Emma Gilmour znana jest przede wszystkim fanom rajdów samochodowych, w których zadebiutowała w 2002 roku. Gilmour Ścigała się głównie po rodzimych oesach, ale dwanaście razy wystąpiła w rundzie mistrzostw świata. Pochodząca z Dunedin zawodniczka ma również doświadczenie z rallycrossu i cross-country. Zawody Extreme E również nie są jej obce. Przed podpisaniem kontraktu z McLarenem Gilmour była rezerwową w ekipie Veloce Racing. Dwukrotnie zastąpiła Jamie Chadwick, zaliczając starty w rundach na Grenlandii i Sardynii.

Jestem niesamowicie zaszczycona, stając się pierwszą kobietą ścigającą się dla McLaren Racing. Dorastałam w Nowej Zelandii, a Bruce McLaren i McLaren Racing są tam uważani za szczyt motorsportu. Rywalizacja w Extreme E z zespołem McLarena to wyjątkowa szansa. Seria jest fantastyczną platformą reprezentującą równość i zajmującą się kluczowymi problemami naszej planety i społeczeństwa.

Chcę czerpać z moich wcześniejszych doświadczeń, zdobytych w Extreme E oraz rajdach, rallycrossie i cross-country, które sprawiają, iż pasuję do tego sportu. Pragnę zainspirować kolejne pokolenia kobiet chcących się realizować jako kierowca lub inżynier.

Ogłaszając kontrakt z Emmą Gilmour, McLaren zaprezentował jednocześnie malowanie swojego samochodu. Podstawą jest kolor pomarańczowy, znany jako „papaja”, połączony z motywami geograficznych lokalizacji rund Extreme E. Poinformowano również, że inżynierem wyścigowym zespołu została Leena Gade.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze