Quantcast

Tesla Model Y jest już dostępny w Polsce

Polskie ceny modeli amerykańskiej marki poznaliśmy niemal równy rok temu, ale w ofercie brakowało Modelu Y. Dopiero teraz rodzina jest w komplecie.

Tesla Model Y jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach. Rolę bazowej pełni odmiana Long Range, wyposażona w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 345 KM. Auto przyspiesza do 100 km/h w równe 5 sekund, może jechać maksymalnie 217 km/h, a jego zasięg to 505 km. Ceny zaczynają się od 299 990 zł.

Tesla obniża zasięg swojego modelu, ale za to podnosi cenę

Za stosunkowo niewiele więcej, ponieważ 30 tys. zł dopłaty, otrzymujemy wersję Performance. Legitymuje się ona mocą 450 KM, pierwszą setkę osiąga w 3,7 s i pojedzie nawet 241 km/h. Jej zasięg na jednym ładowaniu to 480 km.

Tesla Model Y i trzeci rząd siedzeń, w którym dorosły nie może czuć się bezpiecznie. Kto to projektował?

Tak jak w innych modelach Tesli, możliwości konfiguracji są dość skromne. Do wyboru jest pięć kolorów lakieru oraz dwa tapicerek (czarna i biała), a z opcji dokupimy tylko Autopilota (19 500 zł) lub dodatek nazwany „Pełna Zdolność do Samodzielnej Jazdy” za 39 tys. zł. Najwyraźniej kilka sądowych wyroków (oraz wiele śmiertelnych wypadków) to za mało, żeby Tesla przestała twierdzić, że jej samochody są autonomiczne.

Tesla Model X awansuje w rankingu niezawodności. Na przedostatnie miejsce

Zamawiając Model Y Long Range możemy otrzymać swój egzemplarz już we wrześniu. To zaskakująco szybki termin dostawy, biorąc pod uwagę problemy i opóźnienia z jakimi boryka się cała branża. Na wersję Performance trzeba poczekać do początku 2022 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze