Kobieta za kierownicą Forda Mustanga w kultowym filmie – wideo

W kultowym filmie uwielbianym przez wszystkich fanów motoryzacji, kierowca pędzi ulicami Paryża, aby zdążyć na umówioną randkę. Z okazji czterdziestej rocznicy nakręcenia oryginalnej, trwającej 9 minut krótkometrażowej produkcji „C’était un Rendez-Vous”, Ford zaprezentował nową wersję tego obrazu, tym razem z Mustangiem, kobietą za kierownicą i widokiem 360 stopni!

Oryginalny film stworzony w 1976 roku przez francuskiego filmowca Claude’a Lelouch pokazuje odważny przejazd samochodu przez Paryż we wczesnych godzinach porannych. W filmie „Re-Rendez-Vous”, stworzonym przez GTB (globalną agencję WPP Forda) we współpracy z Lelouch, gwiazdą jest Ford Mustang. Podąża on podobną trasą, mijając takie zabytki, jak Arc de Triomphe, Bazylika Sacré Cœur czy Montmarte. W remake’u kierowcą jest jednak kobieta.

Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cl6B7XOdXiw

Lelouch otrzymał Oscara za film „Kobieta i mężczyzna” z 1966 roku, w którym główny bohater startuje w rajdzie Monte Carlo za kierownicą białego Mustanga.

„Miałem gęsią skórkę, gdy po czterdziestu latach obejrzałem ‘C’etait un Rendez-Vous’ w rzeczywistości wirtualnej. Mój film opowiada o poczuciu wolności i przyjemności, jaką daje jazda samochodem,” powiedział Lelouch. „Wiedziałem, że w nowej wersji filmu Ford zaprezentuje całkowicie nową jakość. Jestem zachwycony, że mogłem znów zobaczyć Mustanga pięćdziesiąt lat po premierze filmu ‘Kobieta i mężczyzna’”.

Dużym wyzwaniem dla filmowców było dokładne odzwierciedlenie oryginalnej trasy przejazdu, ponieważ niektóre drogi już nie istnieją. Film „Re-Rendez-Vous”, który będzie miał swoją premierę w tym miesiącu, będzie początkowo dostępny online i będzie go można oglądać w technice 360 stopni na urządzeniach mobilnych lub z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości. Są również plany, aby pokazywać ten film online za pośrednictwem rozwijanego baneru, co będzie pierwszym tego typu zabiegiem w rzeczywistości wirtualnej.

Ford Mustang wykorzystany w nowym klipie to wersja fastback z 5-litrowym silnikiem V8. Ten kultowy samochodów jest również oferowany w odmianie convertible, natomiast w gamie jednostek napędowych dostępna jest też konstrukcja EcoBoost o pojemności 2,3 litra. Od momentu premiery rynkowej w Europie w 2015 roku Ford sprzedał już blisko 25 000 egzemplarzy tego modelu.

Oryginalny film tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=zvDXlDxMnb4

Najnowsze

Jak wypożyczyć auto na wakacje?

Wypożyczenie auta może wiązać się z wieloma formalności oraz wysokimi kosztami. Jednak nie będzie tak w każdej sytuacji. Warto zapoznać się z podstawowymi regułami, które powinien znać każdy wypożyczający auta, a można się w ten sposób uchronić przed powszechnymi związanymi z tym pułapkami.

Sprawdzona wypożyczalnia samochodów – gdzie ją znaleźć?
Swoje poszukiwania powinniśmy zacząć korzystając z tzw. poczty pantoflowej. Jeśli nasi znajomi korzystali kiedyś z aut z wypożyczalni, dobrze jest podpytać ich o opinie. Dzięki temu będziemy mogli uzyskać te najbardziej obiektywne i większości przypadków niesponsorowane.

 W przypadku, gdy nikt z naszych przyjaciół nie posiada zdania na temat dobrej wypożyczalni, warto posiłkować się opinii internetowymi. Zalecamy jednak szczególną ostrożność, gdyż w sieci nie brak opinii będących częścią kampanii marketingowej firmy. Przeglądając fora internetowe miejmy oczy szeroko otwarte.

 Inną opcją – która dostępna jest za pomocą paru kliknięć w komputerze – są wyszukiwarki ofert. Dedykowane wypożyczalnią aut strony zbierają aktualne oferty wielu przedsiębiorców, gdzie możemy je ze sobą porównać, a często również przejrzeć opinie innych klientów.

Ze swojej strony polecamy wypożyczalnie samochodów z wieloma oddziałami:

FLEET CENTER

AMS RENT

NET CAR 4 U

Lokalizacja – dlaczego warto zwrócić uwagę na szczegóły?
Zanim jeszcze będziemy mogli zasiąść za kółkiem auta z wypożyczalni, musimy określić – w wielu przypadkach możemy to zrobić również online – m.in.: wiek kierowcy, lokalizację, datę i godzinę wypożyczania, a także czas, na który chcemy wynająć auto.

Określenie niektórych lokalizacji wynajmu auta może przynieść nam dodatkowe koszty. Dlatego zwróćmy szczególną uwagę na regulamin wypożyczalni. Przykładem, który nie jest miłym zaskoczeniem dla klientów, jest dodatkowa opłata za wypożyczenie samochodu na lotnisku. Nie jest ona regułą dlatego, jeśli odpowiadają nam bardziej warunki innej wypożyczalni, warto skorzystać z usług tej drugiej (wiele firm opłatę za wypożyczenie samochodu na lotnisku ma wliczoną w cenę wynajmu).

Kolejnym przykładem, w którym również możemy narazić się na dodatkowe koszty, jest wynajem auta w jednym miejscu, a zwrócenie go w drugim. Pamiętajmy, żeby dopytać się o szczegóły opłat jeszcze zanim wynajmiemy samochód.

Ważne „cyferki” – czyli godzina i wiek kierowcy
W większości wypożyczalni za wynajem auta płaci się dobowo, nie godzinowo. Długoterminowe wypożyczanie aut daje możliwość uzyskania dodatkowych zniżek, jednak pamiętaj, że jeśli przekroczysz czas wypożyczenia o choćby godzinę zapłacisz za kolejny okres jego wynajmu.

Zwróć uwagę również na godziny otwarcia wypożyczalni samochodów. W przypadku, gdy będziesz chciał zwrócić auto poza godzinami jej otwarcia, to również do Twojego rachunku zostanie dodana dodatkowa opłata.

Wypożyczalnia samochodów dostawczych i aut osobowych zwracać będzie uwagę również na wiek kierowcy. Dla wielu kierowców z niewielkim stażem lub też młodych osób będzie wiązało się nie tylko ze sporymi ograniczeniami dotyczącymi wynajmu aut, ale często również dodatkowymi opłatami.

Polityka paliwowa – dlaczego jest taka ważna?
Wypożyczalnie mogą różnić się między sobą również tzw. polityką paliwową. Najbardziej bezpiecznym i korzystnym pod względem finansowym rozwiązaniem jest wybranie tej wypożyczalni, która wymaga zwrócenia auta z taką samą ilością paliwa, jaką miało ono w momencie wypożyczenia.

Wydawać by się mogło, że oferty wypożyczalni, które oferują auta z pełnym bakiem są bardziej profesjonalne i uczciwe, jednak w tym przypadku przyjdzie nam zapłacić nie tylko wyższą cenę za paliwo, ale dodatkową opłatę za serwis.

Najnowsze

Bicie rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu paląc gumę

20 maja w salonie GOC Harley-Davidson Rzeszów obędzie się bicie rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym tzw. paleniem gumy.

Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco ponad 2 mile (ok. 3,6 km). Trasa do przejechania Rzeszowie jest zaplanowana trzy mile, czyli ok. 5 km. Z dotychczasowym rekordem zmierzy się pochodzący z Płocka Maciej „DOP” Bielicki, legenda polskiego stuntu, czyli akrobatycznej jazdy na motocyklu, i jedyny w kraju stunter wykonującym tricki na Harleyu. Próba ustanowienia nowego rekordu zostanie podjęta na najnowszym modelu Harley-Davidson Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu 2017 roku.

„Maciek na próbach ten rekord już pobił. Teraz chcemy, żeby zrobił to oficjalnie, przed naszym salonem w Rzeszowie, a jego wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa” – zapowiada Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson.

Wyczyn, którego zamierza dokonać Maciej „DOP” wymaga ogromnych umiejętności. „Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić” – opisuje Stanisław Myszkowski. „Przez cały czas przejazdu, czyli ok. 10 minut, trzeba cały czas zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę. Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły. Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko” – kończy Myszkowski.

To wyjątkowe wydarzenie będzie połączone z piknikiem rodzinnym, który odbędzie się na placu przy rzeszowskim salonie Harleya. Organizatorzy zapewnili dla uczestników liczne atrakcje: gastronomię z „food trucków”, watę cukrową dla dzieci, stoisko Barbershop „Barberhood” z Rzeszowa. Na miejscu będą dostępne również wszystkie motocykle marki Harley-Davidson obecne w rzeszowskim salonie i unikatowe customy marki GOC – Behemoth Bike, Hard Rock Cafe czy Recydywista – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Dodatkową atrakcją motoryzacyjną będzie pierwsza publiczna prezentacja samochodu Volkswagen Samba T1 z roku 1965, którego odrestaurowanie właśnie się zakończyło na warsztacie GOC. To kultowy pojazd znany m.in.z serii kreskówek o psie ScoobyDoo, ale przede wszystkim jeden z symboli symbol wolności i swobody zapoczątkowanej przez ruch kultury hipisowskiej lat 60 i 70tych XX wieku.

Szczegóły imprezy:
Data: 20 maja 2017 r. (sobota)
Miejsce: Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 4

Program:
10:00 – Otwarcie salonu GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy
10:30 – Zamknięcie drogi dla ruchu
11:00 – Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod
11:15 – Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa*
13:00 – 16:00 – Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson
16:00 – Zakończenie imprezy

(*) W przypadku niepowodzenia w pierwszej próbie, wykonywane będą kolejne próby. Próba wykonywana będzie wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, bicie rekordu nie zostanie podjęte, ale impreza rodzinna się odbędzie.

Najnowsze

Lego Technic świętuje 40. urodziny

Niezależnie od tego, czy chcesz złożyć samochód wyścigowy, czy zbudować helikopter, Lego Technic oferuje całą gamę możliwości i funkcji.

Tym, co czyni kolekcję LEGO Technic naprawdę wyjątkową, są nieskończone możliwości budowania i zabawy, poprzez tworzenie bardzo zaawansowanych modeli z wieloma różnorodnymi funkcjami. Czy samolot będzie miał dwa, czy cztery silniki? Czy na łodzi umieścić reflektory? LEGO Technic oferuje małym i dużym fanom serii tysiące rozwiązań, dzięki którym można przekraczać granice wyobraźni i techniki. Co ważne, każdy zestaw LEGO Technic jest wykonany z wielką dbałością o szczegóły, tak aby jak najwierniej odzwierciedlić charakterystyczne detale pierwowzoru z prawdziwego świata, zaś użycie wytrzymałego i trwałego tworzywa gwarantuje idealne dopasowanie wszystkich elementów konstrukcji.

40. urodziny
Aby uczcić 40. urodziny LEGO Technic, Grupa LEGO przygotowała specjalnie zdobiony klocek o rozmiarach 1×3 z rocznicowymi latami: 40 1977-2017 i wizerunkiem ikonicznego  koła zębatego. Ten okolicznościowy element znajdzie się w każdym zestawie LEGO Technic z puli nowości 2017 roku.

Kolejną urodzinową niespodzianką jest specjalny, rocznicowy model, który projektanci LEGO zaprojektowali inspirując się pierwszym pojazdem LEGO Technic Car Chassis (853)! Można go złożyć z trzech nowych zestawów: LEGO Technic Ultralekki helikopter (42057), LEGO Technic Ładowarka teleskopowa (42061) i LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure (42063). Instrukcja budowy jest dostępna na stronie LEGO.com.

Jak to się zaczęło?
W 1977 roku, projektanci Jan Ryaa i Erik Bach, zaczęli patrzeć na klasyczny klocek LEGO z innej perspektywy. Ich celem było wykreowanie zaawansowanych modeli ze złożonymi, ruchomymi elementami – maszyn z kółkami. W ten sposób narodziła się nowa seria. Pomysłodawcy LEGO Technic ściśle ze sobą współpracowali. Gdy Jan zbudował jedną część, Erik dodawał kolejną, i tak aż doszli do punktu, w którym obydwaj byli zadowoleni z osiągniętego rezultatu. 1977 był rokiem, w którym wybrano, zbudowano i przekazano do produkcji pierwsze projekty LEGO Technic. Na początku, w formie mini modeli wyprodukowano samochód i traktor, rok później dołączył do nich helikopter.

Kamienie milowe serii Lego Technic
1977 –
wprowadzenie na rynek pierwszego zestawu serii – LEGO Technic Car Chassis (853). Stanowił on bazę, którą można było przebudować w dowolny samochód inspirowany realnymi modelami albo własną wyobraźnią. W tym samym roku powstał także pierwszy LEGO Technic Helicopter (852), który stworzono z połączenia elementów Technic z klasycznymi klockami LEGO.

1979 – premiera LEGO Technic Motorbike with Sidecar (857). Ta zaawansowana konstrukcja została również wykreowana z połączenia elementów Technic z klasycznymi klockami LEGO. Model cieszył się tak dużym sukcesem, że wprowadzono go ponownie do sprzedaży w 1980 roku w USA (jako zestaw 8857).

1988 – premiera LEGO Technic Test Car (8865).  Był to wówczas największy model samochodu LEGO Technic, złożony z 900 elementów. W tym samym roku swoją premierę miał pierwszy samolot – LEGO Technic Prop Plane (8855). Zestaw z miejsca zyskał wielką popularność i do dziś cieszy się ogromnym uznaniem wśród kolekcjonerów i fanów serii.

1996 – premiera LEGO Technic Space Shuttle (8480), jedynego modelu kosmicznego „z prawdziwego świata”, jaki kiedykolwiek zaprojektowano z klocków LEGO.

2005 – premiera LEGO Technic Enzo Ferrari 1:10 (8653), pierwszego modelu z serii realistycznych supersamochodów. Maszyna posiadała dodatkowe funkcje, takie jak silnik tłokowy V-12 i mechanizm otwierania drzwi (przy użyciu amortyzatorów powietrznych), które dawały dzieciom jeszcze większą radość budowania i zabawy.

2016 – wprowadzenie na rynek zestawu LEGO Technic Samolot Transportowy (42025) – do tej pory największego statku powietrznego zaprojektowanego przez designerów LEGO Technic.

2017 – premiera zestawu LEGO Technic Zdalnie sterowana wyścigówka (42065) – całkowicie zmotoryzowanego i jednego z najszybszych samochodów ze stajni LEGO Technic.

Najnowsze

Czarny czy biały? Kolory dla motocyklistów

Część zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem motocyklistów jest związana z trudnością w zauważeniu przez kierowców tych uczestników ruchu na drodze. Kluczowa jest oczywiście wielkość motocykla, ale okazuje się, że sytuację może poprawić odpowiedni kolor ubrania motocyklisty - najważniejsze, aby kontrastował z otoczeniem.

Kluczowa jest oczywiście wielkość motocykla, ale okazuje się, że sytuację może poprawić odpowiedni kolor ubrania motocyklisty – najważniejsze, aby kontrastował z otoczeniem. W przypadku wielokolorowej przestrzeni miejskiej najlepiej sprawdzi się kolor biały. Na terenie niezabudowanym, gdy tłem jest przede wszystkim niebo, optymalny będzie kolor czarny*.

Najnowsze