Dziewczyny na Politechniki – w wydaniu brytyjskim

30 młodych kobiet z Wielkiej Brytanii wzięło udział w rządowym programie zachęcającym studentki do nauki i kariery inżynierskiej. Na spotkanie w fabryce Mini w Oxfordzie przybył w tej sprawie brytyjski minister ds. przedsiębiorczości, Matthew Hancock.

Uczestniczki programu Girls Go Technical w fabryce Mini.

Hancock w towarzystwie Minister Pracy, Esther McVey, spotkał się z uczestniczkami programu Girls Go Technical, który jest trwającą tydzień częścią rządowej inicjatywy – „See Inside Manufacturing”. Zakłady BMW Group w Oxfordzie, Swindon i Hams Hall niedaleko Brimingham otworzyły swoje drzwi dla uczennic szkół średnich, aby dać im możliwość poznania branży i pracy inżyniera z pierwszej ręki.

Jak studentki Politechniki Śląskiej wygrały wyścig w Wielkiej Brytanii – czytaj tutaj.

Minister Hancock został oprowadzony po zakładzie w Oxfodzie przez Philippę Napier, która odbywa w fabryce drugi rok praktyki. Napier przedstawiła mu uczestniczki programu, które próbują swoich sił przy różnych technicznych wyzwaniach.

Dlaczego kobieta – mechnik wcale nie jest gorsza od mężczyżny? Dowiesz się tu.

Matthew Hancock:
– Wspaniale było spotkać tak wiele pełnych zaangażowania młodych osób, które chcą dowiedzieć się jak wygląda praca w branży motoryzacyjnej. Program 'See Inside Manufacturing' daje młodym ludziom okazję do tego, aby dokładnie zobaczyć, jak na co dzień działa produkcja, obalając równocześnie powszechne mity dotyczące pracy fabryk i inspirując nowe generacje inżynierów.
 

Jak zwykle faceci przedstawiają zjawisko jakim jest „kobieta – mechanik”? Oto nasze 6 typów tego rodzaju zdjęć znalezionych w internecie.

Simon Farral, szef działu szkoleń dla BMW Group UK, który był gospodarzem wizyty w ośrodku szkoleniowym, powiedział:
– Cieszymy się, że minister był w stanie odwiedzić nasz obiekt szkoleniowy i poznać niektóre z naszych obecnych i potencjalnych przyszłych uczennic. Mamy nadzieję, że te młode kobiety, znajdą coś dla siebie w ogromnym wachlarzu możliwości, jakie daje praca inżyniera. Chcemy obalić mit, że technika nie jest dla kobiet.

Wizyta u kobiety – mechnik w warsztacie Technikum Samochodowegofotoreportaż – tutaj.

Praktykantka, inżynier Philippa Napier:
– Dziewczyny często są odstręczne od robienie kariary inżyniera, bo istnieje przekonianie, że inżynier to po prostu mechanik. Ale technika to nie tylko tłuste od smaru kombinezony i brudne paznokcie. Istnieje tak wiele zróżnicowanych możliwości w produkcji, więc mam nadzieję, że uda się przekonać wiele młodych kobiet, do tego zawodu.

Jak kobieta – inżynier doprowadziła do zwycięstwa Audi w Le Mans? Dowiesz się tutaj.

W Polsce też funkcjonuje podobny program, choc niestety nie wspierany przez rząd – zerknij na fanpage projektu Dziewczyny na Politechniki – tutaj.

Mamy nadzieję, że dzięki takim projektom coraz więcej kobiet pojawi sie również w branży motoryzacyjnej, nie tylko na stanowiskacg związanych z zarządaniem, marektingiem, czy PR, ale również jako naukowcy.

Minister Matthew Hancock opracowany przez praktykantke w fabryce Mini, inżynier Philippę Napier.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze