Dzieci weszły prosto pod busa! Dlaczego patrzyły w przeciwnym kierunku?

Dzieci weszły prosto pod busa! Dlaczego patrzyły w przeciwnym kierunku?

27 lutego 2021
1
3
Oto kolejna wyjątkowo niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych, która dobitnie pokazuje, że o bezpieczeństwo na drodze musimy dbać wszyscy. Myśleniem, rozwagą i odpowiednią edukacją.

Jak to często bywa w takich sytuacjach, nic nie zwiastowało mrożącej krew w żyłach sceny, jaka za chwilę się rozegra. Autor nagrania poruszał się wraz z innymi pojazdami w korku. W tym czasie do przejścia dla pieszych spokojnym krokiem zbliżała się dwójka dzieci.

Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu

Autor nagrania zatrzymał się przed pasami i to nawet nie z uprzejmości. Po prostu dalej był korek, a zgodnie z przepisami nie może zatrzymywać się na przejściu dla pieszych i go blokować. Wtedy do pasów zbliżyły się dzieci, ale nie weszły na nie bezmyślnie. Chociaż pojazdy stały, zatrzymały się i rozejrzały uważnie, zanim ruszyły dalej.

Rowerzysta ostentacyjnie wjeżdża pod koła samochodu. A samochód się nie zatrzymuje

Później wszystko rozegrało się w przeciągu kilku sekund. Kiedy dzieci były już na przejściu, z naprzeciwka nadjechał srebrny bus. Jego kierowca nie widział dzieci, ukrytych za stojącymi w korku samochodami. Autor nagrania zatrąbił, by je ostrzec. Dzieci spojrzały w jego stronę i w tym momencie prawie musnął je przejeżdżający bus. Do tragedii brakowało dosłownie centymetrów.

Pieszy zauważył samochód, i wbiegł prosto pod niego

Autor nagrania relacjonował potem: „zauważyłem szybko nadjeżdżający samochód i zacząłem trąbić i być może to ich na chwilę wstrzymało w ruchu i udało im się przeżyć”. Niestety musimy zmartwić autora nagrania. Wcale to „ich” nie wstrzymało. Dzieci ani odrobinę nie zwolniły. Jedyne co zrobiły, to popatrzyły w złą stronę. Chociaż wydaje się, że niewiele to zmieniło, bo dzieci chyba nie zamierzały w połowie przejścia się zatrzymać i upewnić, czy jest bezpiecznie.

Pieszy zderzył się z karetką

Winnym zdarzenia jest oczywiście kierowca busa, który zignorował fakt, że zbliża się do przejścia, którego w połowie nie widzi. Ale to wyłącznie on zapobiegł tragedii, błyskawicznie skręcając. Zgodzicie się chyba, że to wideo powinno się puszczać na kursach prawa jazdy, żeby uświadomić przyszłym kierowcom jak bardzo muszą uważać przed przejściami dla pieszych. Powinno się je także pokazywać w szkołach, aby dzieci zrozumiały, że własne zdrowie i życie jest zbyt cenne, żeby ryzykować nim w imię wiary w rozwagę i znajomość przepisów innych uczestników ruchu.

Komentarze

Kam
27 lutego 2021 14:31
Skandaliczny tytul! Dzieci weszly na przejscie dla pieszych wpuszczone przez auto ktore prawidlowo zatrzymalo sie przed przejściem. Kierowca ma obowiazek zwolnic przed przejsciem a w tej sytuacji zatrzymac pojazd i umozliwic bezpieczne przejscie pieszym. Nic go nie tlumaczy nawet zla widocznosc. Mam juz dosc tego smiesznego portalu i glupich, niedorzecznych artykulow utrwalajacych drogowe patologie. Autor powinien sie wstydzic za bzdury ktore wypisuje.
Jamto
28 lutego 2021 00:17
To jeden z pismaków, którzy piszą,że pociąg potrącił samochód ect. albo pociąg potrącił kogoś tam ,co,zjechał z toru i potrącił ,żenada !!!
jan
01 marca 2021 12:40
to nie kierowca ma chronić moje życie!!! nawet przy zielonym patrzę czy uda się przejść bezpiecznie