Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu

Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu

20 czerwca 2019
1
8
Podczas każdego przechodzenia na drugą stronę ulicy zawsze powinniśmy dokładnie upewnić się, czy możemy na nią wejść. Ta piesza nawet nie zerknęła.

Do tego zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili piesza idąca chodnikiem weszła nagle na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd.

Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Dlaczego piesza weszła pod samochód? Na nagraniu widać, że młoda kobieta wpatrzona jest w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

Komentarze

piaskiem po oczach
20 czerwca 2019 10:57
Młodzi zaostrzenie w smartfon ale starzy też nie lepsi. Też nie patrzą na strony tylko pod nogi. Czasem odnoszę wrażenie że najchętniej włoźyliby głowę między nogi i tak przechodzili, niech inni myślą za nich.
Mario
20 czerwca 2019 11:11
Święta krowa a potem kierowca
ma kogoś na sumieniu
Artur
21 czerwca 2019 03:14
Oczywiście na filmie widać wzorowy przykład zachowania szczególnej ostrożności przez kierowcę, wymaganego przez przepisy w okolicy przejścia dla pieszych. I mamy całkowicie bezstronny artykuł.
Jurek > Artur
21 czerwca 2019 08:56
Głupoty wypisujesz
czerro > Jurek
26 czerwca 2019 11:19
Niestety to nie są głupoty.
Olo
21 czerwca 2019 07:59
Zamiast mówić że pieszy ma bezwzględne prawo na przejściu na przejściu ma ale nie wchodząc na to przejście nic się nie mówi że pieszy wchodząc na to przejście powinien wykonać czynności spojrzeć w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo i wchodzić w połowie jezdni popatrzeć w prawą stronę Ile jest wypadków że zatrzymuje się samochód z lewej strony w prawej strony tego nie zauważył albo odwrotnie z lewej strony jest już na przejściu i wchodzi prosto pod koła samochodu zapomina się o zasadach które są praktycznie tak długo jak powstały drogi
Robert
21 czerwca 2019 22:23
Gdyby nie kamerka to wina kierowcy. Policja nawet nie próbowała by dociekać jak było na prawdę
czerro
26 czerwca 2019 11:17
Należy jednak zauważyć , iż kierujący widział dochodzącą do przejścia dziewczynę i nie zwolnił . A co należy zrobić dojeżdżając do oznakowanego i w tym przypadku dobrze widocznego przejścia dla pieszych ?