Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu

Podczas każdego przechodzenia na drugą stronę ulicy zawsze powinniśmy dokładnie upewnić się, czy możemy na nią wejść. Ta piesza nawet nie zerknęła.

Do tego zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili piesza idąca chodnikiem weszła nagle na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd.

Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Dlaczego piesza weszła pod samochód? Na nagraniu widać, że młoda kobieta wpatrzona jest w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

Najnowsze

Policja pomaga przejść bardzo nietypowemu „pieszemu”

Sytuacja, która pokazuje, że policjanci potrafią być życzliwi, i to nie tylko wobec ludzi.

Patrol policji zauważył jeża, który zamierzał przejść na drugą stronę ulicy. Aby nic się nie stało temu niechronionemu uczestnikowi ruchu, radiowóz stanął w poprzek drogi, blokując przejazd.

W akcji pomógł również autor nagrania, który też zatrzymał swój samochód i cierpliwie poczekał. Dzięki temu sympatyczny zwierzak mógł bezpiecznie pokonać jezdnię.

Najnowsze

Stracił panowanie nad autem i stanął w poprzek „ekspresówki”

Policja często używa określenia „niedostosowanie prędkości do warunków na drodze” i to nagranie jest dobrym przykładem takiego właśnie błędu.

Na nagraniu widać czerwonego Opla Corsę, który z dużą prędkością wyprzedza auto z kamerą. Po zakończeniu manewru wraca na prawy pas, ale natychmiast musi skręcić w lewo, ponieważ wjeżdża na łuk drogi. Kierowca przesadził jednak z prędkością, samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne.

Osobom podróżującym Corsą udało się uniknąć poważniejszych obrażeń, ale auto zostało poważnie uszkodzone. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Najnowsze

Kierowca myślał, że znak STOP go nie dotyczy

Ignorowanie zasady pierwszeństwa przejazdu to prosty sposób na narobienie sobie kłopotów. Ten kierowca poszedł jeszcze o krok dalej.

Bohater nagrania od samego początku (akcja od 1:40) zachowywał się nietypowo i niepewnie. Bez większego problemu przejechał co prawda potem kilkaset metrów, ale gdy dojechał do skrzyżowania i znaku STOP, zignorował go i wjechał prosto przed inne auto.

Sprawcą okazał się 28-letni Mołdawianin, który nie miał przy sobie prawa jazdy, ale podpisał przybyłej na miejsce policji oświadczenie, że dokument dostarczy. Zamiast tego, kilka godzin później został zatrzymany przez Straż Graniczną. Okazało się też, że nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

https://www.youtube.com/watch?v=s0C_cBp9kdY

Najnowsze

KUKUXUMUSU – seria kasków motocyklowych Shiro dla dzieci i dorosłych

Kaski powinny być bezpieczne i praktyczne, a gdyby dodać do tego nieco zabawy? Nowa seria od Shiro pozwala na barwne szaleństwo dla mamy, taty i dziecka!

Miejskie kaski JET od Shiro mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się pod kanapą w skuterze lub w plecaku. Powstały on z lekkiego tworzywa ABS oraz EPS o wysokiej wytrzymałości. Panoramiczny wizjer wykonany jest z odpornego poliwęglanu i jest skorygowany optycznie, by zapewnić dokładny obraz otoczenia. O komfort dba system wentylacji oraz antybakteryjne wnętrze Cool/Dry Max (które można wyjąć do prania), a zapięcie ma postać wygodnej klamry mikrometrycznej.

Nowa seria KUKUXUMUSU® łączy całe rodziny, ponieważ kolorowe kaski z tym samym motywem mogą teraz nosić dorośli i dzieci. Do wyboru są 4 malowania:

 

KUKUXUMUSU® MARIGORRIHIZKIA

Modele: SH-62 i SH-62 KID

KUKUXUMUSU TRAVELSTAMPS

KUKUXUMUSU® FORESTAN

Modele: SH-20 i SH-20 KID

KUKUXUMUSU® SUPERSHEEPMIX

 

Najnowsze