Karolina Chojnacka

Dwie Polki w programie „Girls on Track – Rising Stars”! Mają szansę zdobyć wsparcie Ferrari!

Wiktoria Kulesza oraz Kinga Wójcik zostały zakwalifikowane do udziału w drugiej edycji programu „Girls on Track- Rising Stars”. To dla nich wielka szansa na wsparcie Ferrari i starty w Formule 4.

Program „Girls on Track – Rising Stars” powstał przy współpracy Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie ze Scuderią Ferrari, dla dziewcząt w wieku 12-16 lat. Wybrane zawodniczki mogą liczyć na szereg szkoleń na torze i poza nim, zapewniających zdobycie kluczowych umiejętności technicznych i doskonalenie zdolności sportowej jazdy. Finalistki zakwalifikują się do programu wsparcia Ferrari Driver Academy.

Pod koniec października wystartuje druga edycja „Girls on Track – Rising Stars”. Tym razem organizatorzy podzielili stawkę  zawodniczek na juniorki i seniorki . Zwyciężczyni programu w pierwszej kategorii  otrzyma finansowanie na pełny sezon w międzynarodowych zawodach kartingowych, a drugiej – na starty we włoskiej Formule 4 oraz miano pozostania drugą kobietą w historii w Ferrari Driver Academy. Pierwszą została Maya Weug, zwyciężczyni pierwszej edycji programu „Girls on Track – Rising Stars”.

Wiktoria Kulesza i Kinga Wójcik w programie „Girls on Track – Rising Stars”

Rywalizacja o miejsce w programie „Girls on Track – Rising Stars” nie była łatwa, bo chęć udziału w kwalifikacjach zgłosiło ponad 71 kandydatek. Wśród 28. najlepszych, wybranych do programu zawodniczek, znalazły się dwie Polki: Wiktoria Kulesza będzie ścigać się w kategorii junior, Kinga Wójcik – senior.

Zadaniem zainicjowanej w 2009 roku Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie było stworzenie środowiska, które ułatwia i docenia pełny udział kobiet we wszystkich aspektach motorsportu. Od początku komisja zajęła się zwiększeniem zainteresowania kobiet kartingiem, ponieważ to dostępna, oddolna „brama” do wielu dyscyplin sportów motorowych. Zaczęło się od projektu „CIK-FIA Karting Academy Trophy”, by w 2018 roku zwiększyć zasięg poprzez program „The Girls On Track” dla dziewcząt w wieku 13-18 lat. Projekt „Girls on Track – Rising Stars” to kontynuacja i dopełnienie tych działań.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze