Karolina Chojnacka

Młode zawodniczki trenują z Ferrari. Czy wśród nich jest przyszła gwiazda motorsportu?

Cztery młode ambitne zawodniczki rozpoczynają właśnie jeden z najważniejszych momentów w swoich dotychczasowych karierach. W tym tygodniu rozpoczął się finałowy obóz treningowy programu FIA Girls on Track - Rising Stars.

Finałowy obóz treningowy programu FIA Girls on Track – Rising Stars odbywa się w słynnej Akademii Kierowców Ferraari (FDA) w Maranello. Młode zawodniczki będą ćwiczyć swoje umiejętności na torze Fiorano. Najbardziej obiecująca młoda zawodniczka, uczestnicząca w programie, dołączy do Ferrari Driver Academy. Władze z Maranello twierdzą, że FDA planuje zatrudnić kandydatkę na okres czterech lat, jako pełnoetatową studentkę, która zostanie zaproszona do udziału w jednych z krajowych mistrzostw FIA Formuły 4.

Trening w Akademii Kierowców Ferrari jest piątym i decydującym etapem innowacyjnego programu wykrywania i wychowywania talentów Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie, którego celem jest wyłonienie najlepszych na świecie kobiet-kierowców w wieku 12-16 lat.

Rygorystyczny trening w Akademii Kierowców Ferrari obejmuje testy sprawności fizycznej, umiejętności komunikacyjnych, sesje jazdy w symulatorze, a także serię lekcji na temat przepisów sportowych i zachowania na torze.

Przeczytaj też: Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari!

Z 20 dziewczynek zaproszonych do udziału w „FIA Girls on Track – Rising Stars”, w drodze eliminacji zostały wyłonione cztery, z których jedna ma szansę przejść do historii, zostając pierwszą kobietą w Akademii Kierowców Ferrari. W finałowym treningu w Maranello udział biorą:

  • Julia Ayoub
  • Antonella Bassani
  • Doriane Pin
  • Maya Weug

Młode zawodniczki trenują z Ferrari

Współpracując z Ferrari i FDA, Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie chce opracować silną i długoterminową ścieżkę wspierania młodych kobiet w ich sportowej podróży. Celem jest pomoc w kształtowaniu kierowców w różnych aspektach przygotowania osobistego i techniki jazdy, a także wprowadzanie ich w świat ekonomii i mediów motorsportu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze