Coraz więcej kobiet w FIA. To one będą decydować o przyszłości motorsportu

Mohammed Ben Sulayem, nowy prezydent FIA, udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr i wywiązał się obietnicy, by światowa federacja stała się środowiskiem bardziej otwartym na wszystkie nacje i kobiety.

Mohammed Ben Sulayem, który został wybrany nowym prezydentem FIA w grudniu 2021 roku, zastępując po 12 latach Jeana Todta, realizuje gruntowną reformę światowej federacji. Nowy prezydent FIA powołał szereg komisji, których zadaniem będzie kontrolowanie konkretnych dyscyplin i wyznaczanie im kierunków na przyszłość.

Mohammed Ben Sulayem, nowy prezydent FIA, udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr i wywiązał się obietnicy, by światowa federacja stała się środowiskiem bardziej otwartym na wszystkie nacje i kobiety.

Deborah Mayer, znana jako liderka kobiecego zespołu wyścigowego Iron Dames, została nową szefową Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie. Wcześniej komisji przewodniczyła rajdowa legenda, Michele Mouton.

Nowa przewodnicząca Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie, która doświadczenie na torze wyścigowym zdobywała w Ferrari Challenge, programach Ferrari XX i GT Championships, wyznała:

Jestem zaszczycona i bardzo dumna, że mogę rozpocząć nowy rozdział jako przewodnicząca Komisji FIA ds. Kobiet w Motorsporcie. Pasja do wyścigów i inspirowanie kobiet do rywalizacji w sportach motorowych to coś, co jest mi bardzo bliskie i drogie, a moje pragnienie kontynuowania wielkiego postępu, jaki dokonał się w FIA w ciągu ostatnich kilku lat, jest niezwykle duże.

Zadaniem zainicjowanej w 2009 roku Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie jest stworzenie kultury, która ułatwia i docenia pełny udział kobiet we wszystkich aspektach motorsportu. W ciągu ponad 10-ciu lat swojej działalności komisja stworzyła i rozwinęła szereg programów i imprez, obejmujących projekty sportowe, promocyjne i edukacyjne na całym świecie.

W Senacie FIA zasiądą między innymi Irina Bokowa z Bułgarii, Elizabeth Perry z Luksemburga i Monica Mailander z Włoch. Z kolei Fabiana Ecclestone z Brazylii została nominowana jednym z wiceprezydentów światowej federacji (obok Abdulla Al Khalifa z Bahrajnu, Daniela Coena z Kostaryki czy Lung-Nien Lee z Singapuru).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze