Karolina Chojnacka

Mohammed Ben Sulayem został nowym prezesem FIA

Mohammed Ben Sulayem został wybrany nowym prezydentem FIA, zastępując po 12 latach Jeana Todta.

Jean Todt zakończył swoją trzecią i ostatnią kadencję jako prezydent FIA. Francuz przekaże swoje obowiązki 60-letniemu Mohammedowi Benowi Sulayemowi, który został wybrany nowym prezydentem FIA w na zgromadzeniu ogólnym. Ben Sulayem będzie pierwszą osobą pełniąca funkcję prezesa FIA, która nie pochodzi z Europy.

Mohammed Ben Sulayem pokonał Grahama Stokera, który za kadencji Todta był wiceprezesem FIA ds. sportu, zdobywając 61,6% głosów.

Ben Sulayem w lipcu tego roku w wywiadzie dla Motorsport.com wyznał, że jeśli zostanie wybrany prezesem FIA to zamierza uczynić sporty motorowe bardziej przystępne na całym świecie:

Zamierzam stworzyć wiele ścieżek rozwoju dla młodych kierowców, które nie będą obciążały ich mocno finansowo. To jest potrzebna zmiana. Nie można powtórzyć błędów poprzedniego prezydenta. Jest to na chwilę obecną mój główny priorytet.

Mohammed Ben Sulayem jest pierwszym Arabem, który został wybrany do Światowej Rady Sportów Motorowych FIA. Nadzorował przebieg Grand Prix Abu Zabi i odpowiadał za dodanie tego wyścigu do kalendarza Formuły 1 w 2009 roku. W przeszłości był kierowcą rajdowym, aż czternaście razy wygrał Rajdowe Mistrzostwa Bliskiego Wschodu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze