Karolina Chojnacka

Chińska podróbka Lamborghini. Czy taki jest plan Xpeng na podbój Europy?

Chiński konkurent Tesli Model S, Xpeng P7 Wing rozpoczyna podbój Norwegii. Czy otwierane do góry drzwi to przepis na sukces?

Chiński samochód elektryczny, Xpeng P7 Wing wydaje się mieć wszystko by osiągnąć sukces. Ciekawy design, spore akumulatory i zasięg, bardziej niż przyzwoity. Ale Chińczycy postanowili pójść o krok dalej…

Xpeng P7 Wing
Xpeng P7 Wing, fot. materiały prasowe / Xpeng

Xpeng P7 Wing ma akumulatory o pojemności 80 kWh mają zapewnić ponad 700 kilometrów zasięgu liczonych według normy NEDC. Według WLTP ma być ich 530. Najszybsza odmiana modelu P7 – 4WD High Performance – od 0 do 100 km/h ma rozpędzać się w 4,5 sekundy, a jej prędkość maksymalna to ponad 170 km/h.

Xpeng P7 Wing
Xpeng P7 Wing, fot. materiały prasowe / XPeng

To wszystko jednak traci na znaczeniu, gdy dowiadujemy się, że drzwi Xpenga P7 Wing otwierają się trochę na zewnątrz i bardzo do góry – to system o nazwie scissor doors, kojarzący się głównie z supersamochodami Lamborghini. Czy otwierane do góry drzwi to przepis na sukces?

Xpeng P7 Wing

Xpeng P7 Wing będzie drugim modelem chińskiej marki sprzedawanym w Norwegii. Dołączy do modelu G3. Ceny XPenga P7 Wings, z drzwiami inspirowanymi Lamborghini, zaczynają się od 600 tysięcy koron, czyli około 285 tysięcy złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze