Daria Mikólska

Ceny paliw spadną, LPG zbliży się do 4 zł za litr

Ceny paliw na stacjach powoli obniżają się, ale ten trend nie dotyczy gazu LPG. Jego cena cały czas wzrasta.

Analitycy podzielili się prognozami na nadchodzący tydzień. Ich zadaniem ceny paliw zaczną notować spadki – na pewno benzyna i olej napędowy. Nie mamy za to dobrych wiadomości dla fanów LPG. Ceny autogazu nieuchronnie zbliżają się do 4 złotych za litr.

Najnowsze prognozy analityków podkreślają, że ceny paliw delikatnie się stabilizują. Póki co jedynym paliwem, które w tym tygodniu zdrożeje jest gaz LPG. Cena wzrośnie kolejny raz i wyniesie średnio 3,73-3,84 zł za litr. Na pocieszenie dodamy, że ceny benzyny bezołowiowej nadal notują spadki.

Ceny paliw w marcu

W zeszłym tygodniu za Pb 95 trzeba było zapłacić średnio 6,79 zł. W tym tygodniu czeka nas kolejna korekta w dół – ceny wyniosą średnio 6,47-6,62 za litr.

Zobacz: Czy zabraknie paliwa w Polsce? Orlen odpowiada

Podobne spadki zanotują ceny Pb 98 – wysokooktanowa benzyna będzie kosztować średnio 6,89-7,04 zł. Olej napędowy oddala się od rekordowego poziomu w wolnym tempie. W zeszłym tygodniu kosztował średnio 7,59 zł, a teraz potanieje do poziomu ok. 7,31-7,52 za litr.

Ceny paliw na światowych rynkach są nadal wysokie, ale analitycy twierdzą, że rynek częściowo się ustabilizował. Szczyt nastąpił po informacji ze strony USA o wprowadzeniu embarga na rosyjską ropę.

Zobacz: Tankowanie LPG. Załóż rękawice ochronne

Eksperci podkreślają, że od tamtego momentu ceny zaczęły spadać. Wynika to z faktu, że Unia Europejska raczej nie wprowadzi takiego embarga, a eksport rosyjskiej ropy i tak jest zmniejszony.

Czy zabraknie paliwa

Na stacjach benzynowych jest coraz taniej, ale podwyższone ceny utrzymają się jeszcze długo. Rynek ropy naftowej cały czas przeżywa kryzys, a do tego kupowana na masową skalę ropa po zawyżonych stawkach z Rosji zalega obecnie w portach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze