Daria Mikólska

Kolejne zmiany ceny paliw na stacjach. Benzyna jest coraz droższa, a diesel tańszy

Najnowszy raport analityków branży paliwowej donosi, że średnie ceny oleju napędowego i benzyny bezołowiowej zaczynają się rozjeżdżać. Do niedawna diesel był dużo droższy, a teraz rekordowe ceny osiąga 95-oktanowa benzyna.

Według danych dostarczonych przez e-petrol.pl, średnie ceny na polskich stacjach paliw wynoszą obecnie 7,09 zł za litr oleju napędowego. Olej napędowy jest teraz zauważalnie tańszy od benzyny – kosztuje średnio 7,33 złotych za litr, czyli o 10 groszy więcej niż przed tygodniem.

Prognozy z ubiegłego tygodnia zapowiadały cenę diesla na poziomie 7,19-7,34 zł za litr. Tymczasem aktualne ceny są bliżej minimalnej granicy. Zdecydowanie niższa jest również cena wysokooktanowej benzyny Pb98, która miała kosztować ponad 8 złotych, a tymczasem średnia cena wynosi 7,86 zł za litr.

Zobacz: Jak zmniejszyć zużycie paliwa? Oto 7 rad, które ułatwią życie kierowcom

Największe powody do radości mają właściciele samochodów z LPG. Ceny autogazu utrzymują się na wysokim, ale stabilnym poziomie. W ostatnim tygodniu średnie ceny zaliczyły spadek z 3,67 zł za litr do 3,62 złotych za litr. Zmiana jest niewielka, ale eksperci prognozują utrzymanie tendencji.

Ceny paliw na stacjach
Ceny paliw na stacjach

Najtańsze i najdroższe paliwo w Polsce w tym tygodniu

Najnowsze badanie przeprowadzone przez e-petrol.pl podaje, że najtańsza benzyna bezołowiowa 95 jest dostępna w województwie łódzkim, pomorskim i śląskim oraz na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Litr kosztuje średnio 7,31 zł. Najmniej płaci się za olej napędowy w województwie łódzkim, świętokrzyskim i opolskim – 7,06 zł/l. Najtańsze LPG jest Lubelszczyźnie – z ceną 3,51 zł/l.

Najdroższe paliwo jest w tej chwili na Podlasiu i w województwie zachodniopomorskim. W tych częściach Polski litr kosztuje 7,37 zł. Olej napędowy kosztuje najwięcej w Małopolsce – 7,19 zł za litr, a za autogaz zapłacimy najwięcej w województwie zachodniopomorskim i na Dolnym Śląsku – 3,70 zł/l.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze