Karolina Chojnacka

Car of the Year 2022. Znamy finalistów konkursu. Kto ma szansę na wygraną?

Znamy finalistów prestiżowego konkursu Car of the Year. Na liście nominowanych do nagrody jest aż sześć samochodów elektrycznych!

Car of the Year to nagroda dla najlepszego samochodu, przyznawana na rok następny, spośród samochodów debiutujących na rynku w bieżącym roku kalendarzowym.

Jury COTY składa się z 61 członków, reprezentujących 23 europejskie kraje. Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania mają po sześciu członków. Z pozostałych państw jest ich proporcjonalnie mniej, co wynika z wielkości rynku samochodowego w danym kraju. Proces głosowania został stworzony w celu wyłonienia jednego zwycięzcy. Nie ma podziału na kategorie, segmenty, nie ma też zwycięzców poszczególnych klas.

Car of the Year 2022 – kto ma szansę na wygraną?

Samochody elektryczne zdominowały konkurs Car Of The Year 2022. Spośród 39 kandydatów, wśród których znalazły się takie samochody jak Mercedes Klasy C, BMW Serii 2 czy McLaren Artura, jury wybrało finałową siódemkę. Na liście nominowanych do nagrody jest aż sześć samochodów elektrycznych!

Car of the Year 2022 – finałowa siódemka samochodów

Jednym spalinowym samochodem w tym zestawieniu jest Peugeot 308. Czy uda mu się pokonać elektryczną konkurencję? Który samochód waszym zdaniem zasłużył na prestiżowy tytuł?

Zwycięzca Car of the Year 2022 zostanie ogłoszony 28 lutego 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze