Karolina Chojnacka

BMW zostało głównym partnerem Gallery Weekend Berlin 2020

Od 11 do 13 września potrwa 16. edycja Gallery Weekend Berlin, gdzie swoje prace wystawiają zarówno wschodzący artyści, jak i ci z już ugruntowaną pozycją na rynku sztuki. BMW wspiera Gallery Weekend od samego początku istnienia imprezy i ponownie zapewni tradycyjny transport VIP do galerii.

Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku Gallery Weekend Berlin został przełożony z wiosny na wczesną jesień.

Wszystkie galerie biorące udział w wydarzeniu będą otwarte dla wszystkich mieszkańców Berlina oraz odwiedzających go turystów w sobotę 12 września i niedzielę 13 września 2020 roku,  codziennie od 12:00 do 19:00.

Galerie oferują wysokiej jakości program wystaw, w tym wystawy wschodzących artystów jak Ambera Wellmann, Nora Kapfer i Tamina Amadya, a także uznanych twórców jak Thomas Schütte, Olafur Eliasson, Isa Genzken, Phillipe Parreno, Ugo Rondinone, Andreas Gursky, Miriam Cahn, Rosemary Mayer, Raimund Girke i Gotthard Graubner.

Przeczytaj też: Nowa submarka BMW: BMW i

Zainicjowany w 2005 roku w Berlinie, Gallery Weekend prezentuje różne wystawy w galeriach rozsianych po całym mieście. W trakcie wydarzenia można zobaczyć żywotną pracę galerii, które promują i wspierają swoich artystów, współpracując z nimi, aby stworzyć innowacyjne i skłaniające do myślenia wystawy. Gallery Weekend jest idealną okazją do odkrywania nowych nazwisk w świecie sztuki lub pogłębienia dotychczasowych pasji.

Oprócz Gallery Weekend lista długoterminowych zobowiązań na rzecz sztuki w stolicy Niemiec w wykonaniu BMW obejmuje także Berlińskie Biennale Sztuki Współczesnej, Preis der Nationalgalerie i stowarzyszone Förderpreis für Filmkunst, a także współpracę z Soho House.

Przeczytaj też: BMW M4 vs. BMW i8 – które auto wygra? Film

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze