Ewa Pertyńska

BMW M4 vs. BMW i8 – które auto wygra? Film

Walka pomiędzy dwoma modelami BMW: i8 oraz M4, odbyła się na torze Castle Combe. Bardzo odmienne technologicznie, ale jednocześnie bardzo podobne charakterem samochody stanęły w szranki. Które wygrało wyścig?

Jakiś czas temu BMW i8 i BMW M4 zmierzyły się w wyścigu typu drag race. Wiele osób stwierdziło jednak, że wynik był niemiarodajny – M4 wyposażone było w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów, która – według niektórych – spowolniła samochód. Nie da się ukryć, że nie jest prostą sprawą opanować samochód napędzany przez 431 KM i momencie obrotowym wynoszącym 550 Nm w sposób, by osiągnął swoje najlepsze wyniki, czyli 4,3 sekundy od 0 do 62 mil na godzinę (0 do 99,8 km/h – uznajmy, że w przybliżeniu już jest do wartość osiągana do setki). Po drugiej stronie barykady stał BMW i8, wyposażony w półtoralitrowy, trzycylindrowy, turbodoładowany silnik generujący moc 231 KM, współpracujący z silnikiem elektrycznym wytwarzającym 131 KM, co w efekcie daje 362 KM oraz moment obrotowy o wartości 570 Nm. Przyspieszenie? 4,4 sekundy do setki. W teorii samochody powinny iść łeb w łeb…

A w rzeczywistości wyglądało to tak.

Steve Sutcliffe postanowił sprawdzić obydwa samochody osobiście i szybko zdał sobie sprawę, że i8 nie ma szans przy dużo silniejszym M4. Wbrew pozorom nie spowodowało to, że Sutcliffe bardziej polubił emczwórkę – to i8 dostało opinię auta spełniającego wymagania Steve’a. Poniższy film pokazuje, dlaczego mimo lepszych osiągów przegranego, kierowca bardziej polubił hybrydę.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze