Quantcast

Autonomiczna Tesla za dwa lata wyjedzie na drogi. Przyszłość jest już dziś?

Tesla pracuje nad w pełni autonomicznym samochodem, który nie będzie posiadał kierownicy oraz pedałów. Auto miałoby trafić do oficjalniej produkcji już za dwa lata.

Przyszłość motoryzacji jest elektryczna i… autonomiczna. Wizję w pełni zautomatyzowanego transportu podziela Elon Musk, który już od jakiegoś czasu wspomina o autonomicznym samochodzie marki Tesla. Być może pojawi się on na drogach, szybciej niż wszyscy się spodziewali.

Autonomiczna Tesla pojawi się w 2024 roku

Tesla Robotaxi ma łączyć klasyczną motoryzację i najnowocześniejsze technologie rodem z filmów science fiction. Samochód ma być całkowicie autonomiczny i poruszać się bez najmniejszej ingerencji człowieka. Na jego wyposażeniu nie znajdziemy ani kierownicy, ani pedałów.

Na razie wyląd Tesli Robotaxi pozostaje tajemnicą, ale Elon Musk zapewnia, że podobnie jak w przypadku modelu Cybertruck, auto również będzie zwracało na siebie uwagę futurystyczną stylistyką. Ekscentryczny miliarder podkreśla także, że samochód będzie zoptymalizowany w celu osiągniecia idealnej równowagi pomiędzy kosztem podróży, a możliwym do przejechania zasięgiem, ale żadnych szczegółów nie chce zdradzić.

Produkcja Tesli Robotaxi miałaby rozpocząć się za już w 2024 roku. Pozostaje nam zatem czekać…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze