Ana Carrasco - wschodząca gwiazda wyścigów Moto3

07 października 2013
Zawodnicy w serii wyścigów Moto Grand Prix to osoby, którym nie można ująć ani talentu ani umiejętności jazdy motocyklem. Niestety, z reguły na motocyklach widzimy tylko mężczyzn. Jak się jednak okazuje, w klasie Moto3 jeździ jedna kobieta i w dodatku bardzo młodziutka - Ana Carrasco.
Loading module...
Ana Carrasco - wschodząca gwiazd wyścigów Moto3

Ana urodziła się 10 marca 1997 roku. Niebywałe, prawda? Kiedy większość dziewczyn w jej wieku nie ma sprecyzowanych celów, to Ana ma jeden - zdobyć podium w Moto3. Jak dotąd, 16-latce w tym sezonie nie udało się jeszcze stanąć na pudle, a kwalifikacje każdego wyścigu kończy mniej więcej na 26-30 miejscu.

O udziale Any w Moto3 pisałyśmy wcześniej tutaj.

To nie znaczy jednak, że wszystko stracone. Wartym uwagi jest potencjał Any - już jako 3-latka po raz pierwszy usiadła na mini bike'u, a jako sześciolatka uczestniczyła w zawodach motocyklowych. W latach 2005 - 2009 Ana Carrasco osiągnęła szereg sukcesów: została mistrzynią hiszpańskich wyścigów Extremeña, Murcia i Copa de España w klasie 125 cm3.

Z kolei, w 2011 roku została pierwszą kobietą i zdobyła punkty w zawodach CEV 125, a w 2012 jako pierwsza kobieta wystartowała w klasie motocyklowych mistrzostw świata - Moto3.

Rywalką Any w Moto3 jest Maria Herrera, o czym informowałyśmy tutaj.

W tym roku, Ana jeździ na motocyklu KTM w teamie JHK T-Shirt Laglisse, a jej partnerem z drużyny jest osiągający sukcesy Maverick Vinales. Jesteśmy pewne, że to jest kwestią czasu, kiedy Ana dorówna innym zawodnikom w klasie Moto3 - jest przecież bardzo młoda i nieprzypadkowo zaszła już tak daleko.

Ana Carrasco

fot. materiały zawodniczki
Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!