15-letnia Ana Carrasco testuje motocykl KTM

Motocyklistka, Ana Carrasco w tym sezonie - jako pierwsza kobieta - dołączy do rywalizacji pomiędzy uczestnikami klasy wyścigów motocyklowych - Moto3. W ubiegłym tygodniu, 15-latka testowała motocykl marki KTM na torze Almeria.

W tym samym czasie motocykl testował również Maverick Vinales, zespołowy kolega Any Carrasco. Carrasco należy do załogi Laglisse już od dłuższego czasu, jednak dotychczas podczas serii CEV Buckler Moto3 jeździła motocyklem Honda NSF250R.

W nadchodzącym miesiącu, motocyklistka ukończy 16 lat – wymagane minimum wiekowe do uczestniczenia w Moto3. Będzie to kolejne wyzwanie, któremu bohaterka stawi czoła.

fot. materiały prasowe

„Bardzo cieszę się, że moi sponsorzy dają mi takie możliwości. Debiut w mistrzostwach świata jest marzeniem każdego motocyklisty. Nie spodziewałam się tego i stąd we mnie tyle radości. Nie mogę doczekać się już nadchodzącego sezonu i mojego pierwszego wyścigu” – powiedziała Carrasco – „W Almerii nie testowałam swojego oficjalnego motocykla, ale możliwość dosiadania standardowej maszyny dostarczyła mi ogromu radości” – dodała.

Jak dotąd, Elena Rosell była jedyną zawodniczką uczestniczącą w wyścigach mistrzostw świata – w klasie Moto2. Rosell reprezentowała załogę QMMF Racing, jednak w następnym sezonie zostanie zastąpiona przez innego zawodnika. Pierwszą kobietą zaś, która zdobyła jakiekolwiek punkty w Grand Prix była Taru Rinne z Finlandii w 1988 roku, jeżdżąc w kategorii 125 cm3.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze