Karolina Chojnacka

Alpine przygotowało wyjątkowy pokaz przed startem 24H Le Mans. Będzie na co popatrzeć!

Alpine powraca w wielkim stylu do sportów samochodowych w najważniejszej klasie samochodów startujących w wyścigu 24h Le Mans.

Alpine to marka zrodzona z miłości do sportu. Od 2013 roku stopniowo zaznaczała swoją obecność na torach i odcinkach specjalnych rajdów w ramach programu startów w różnych dyscyplinach, odnosząc wszędzie sukcesy. Teraz świętuje sportową pasję i prezentuje swoje samochody w ramach wyścigu 24h Le Mans.

W ramach pokazu, organizowanego przed rozpoczęciem szalonego tygodnia wyścigów w Le Mans, zobaczymy kierowców Alpine F1 Team. Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 i dwukrotny zwycięzca wyścigu 24h Le Mans, zasiądzie za sterami Alpine F1 w kolorach A521. Będzie również obecny Esteban Ocon, który odniósł swój pierwszy sukces w barwach marki w Grand Prix Węgier Formuły 1. Poprowadzi samochód A110 GT4, który zwyciężył GT4 International Cup w 2018 roku, a potem odnosił liczne sportowe sukcesy w całej Europie.

Do kierowców zespołu Alpine Elf Matmut Endurance Team – André Negrão i Nicolasa Lapierre’a – dołączy Pierre Thiriet za kierownicą A470, które zwyciężyło w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w 2018 i 2019 roku w walce o zdobycie i utrzymanie mistrzowskiego tytułu w klasie LMP2 mistrzostw świata FIA w wyścigach długodystansowych. W skład tej świetnej reprezentacji wejdzie również Manu Guigou, rajdowy mistrz Francji w kategorii jednośladów i zwycięzca Rajdu Monte-Carlo 2021 w Pucharze FIA R-GT. Zobaczymy go za kierownicą A110 Rally. W pokazie weźmie również udział pięć seryjnych samochodów A110S z wybitnymi osobistościami za kierownicą, m.in. Nicolasem Longuetem, kierowcą Alpine eSports Team, Lilou Wadoux, która zajmuje obecnie drugie miejsce w Alpine Elf Europa Cup i prowadzi w kategorii juniorów, a także z Laurentem Rossim, prezesem Alpine.

Pokaz, który odbędzie się na niespełna dwie godziny przed startem wyścigu, ma być odzwierciedleniem programu sportowego marki Alpine, która ma ambicję zapisać kolejne zwycięstwa na długiej liście swoich sportowych osiągnięć w Le Mans.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze