Karolina Chojnacka

50 kilometrów drogi S7 oddane do dyspozycji kierowców. To jednak nie koniec prac

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła do ruchu około 50 kilometrów dwujezdniowego ciągu głównego drogi ekspresowej S7 na odcinku Napierki - Płońsk.

Od 22 grudnia 2021 roku kierowcy podróżują dwujezdniową drogą S7 od węzła Strzegowo Północ do okolic miejscowości Pawłowo przed Płońskiem. Od 23 grudnia 2021 roku ominą Mławę i nowym przebiegiem S7 dojadą do węzła Strzegowo Północ. Ruch po udostępnionych odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Zakończenie wszystkich prac nastąpi przed wakacjami w przyszłym roku.

S7 Napierki – Płońsk, pierwsze pojazdy na dwujezdniowym odcinku, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Wraz z przełożeniem ruchu na dwa kolejne odcinki ułatwimy podróż z Trójmiasta do Warszawy. Między Napierkami a Mławą ruch będzie odbywał się częściowo po jednej i częściowo po dwóch jezdniach. Dalej do Strzegowa dojedziemy dwujezdniową drogą ekspresową. W rezultacie kierowcy będą mieć do dyspozycji około 50 kilometrów nowej drogi w układzie dwujezdniowym, 14 kilometrów z ruchem po jednej jezdni oraz wspomniane około 7 kilometrów drogami zbiorczymi.

Tymczasowa organizacja ruchu na S7

Udostępnienie odcinków S7 do ruchu nie oznacza zakończenia prac. Terminy zakończenia prac i oddania drogi do użytku w pełnym zakresie przewidziane są na II kwartał 2022 roku. Ruch po udostępnionych obecnie odcinkach odbywać się będzie według tymczasowej organizacji. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h na odcinkach dwujezdniowych oraz 60 km/h na jednojezdniowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze