Karolina Chojnacka

Kiedy zobaczymy Roberta Kubicę na torze? Znamy nowy kalendarz DTM na sezon 2020!

W sezonie 2020 za kierownicą prywatnego BMW M4 DTM w serii wyścigów samochodów turystycznych zadebiutuje Robert Kubica. Kiedy zobaczymy naszego rodaka w akcji?

Globalna epidemia koronawirusa zburzyła tegoroczny harmonogram wielu serii wyścigowych. Na szczęście dla kibiców, coraz więcej z nich szykuje się już do powrotu na tor.

W maju ITR, organizator serii DTM, ogłosił, że oficjalna przedsezonowa sesja testowa odbędzie się między 8 a 11 czerwca na niemieckim torze Nürburgring. Teraz wydano oficjalny komunikat w sprawie nowego, zmodyfikowanego kalendarza serii.

Teoretycznie seria DTM wystartuje 10 lipca na torze ulicznym Norisring. Praktycznie jednak, ze względu na wyjątkowy charakter toru, wydarzenie podlega ostatecznej akceptacji ze strony bawarskiego rządu.

Nowy kalendarz DTM

Wyścigi będą odbywać się bez udziału kibiców i mediów, a cały personel, w tym kierowcy i mechanicy, będzie poddawany regularnym testom na obecność koronawirusa.

W stawce DTM zadebiutuje w tym roku Robert Kubica, który za kierownicą BMW M4 będzie ścigał się w barwach zespołu ORLEN Team Art.

Przeczytaj też: Robert Kubica nowym kierowcą serii DTM!

Przy okazji ogłoszenia przez organizatorów DTM zmodyfikowanego kalendarza, władze W Series, kobiecej serii towarzyszącej DTM, wydały krótkie oświadczenie w sprawie ich powrotu do ścigania:

Odnotowujemy, że DTM ogłosiło nowy harmonogram wyścigów, odbywających się w trzech krajach, na 2020 rok. Jako seria w pełni międzynarodowa, wciąż weryfikujemy nasze opcje z FIA, F1 i DTM, podczas gdy sytuacja z COVID-19 wciąż pozostaje nieprzewidywalna na całym świecie.

Przeczytaj też: W Series startuje z nową serią e-sportową tylko dla kobiet

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze