Karolina Chojnacka

W Series startuje z nową serią e-sportową tylko dla kobiet

Z powodu braku możliwości organizacji w nadchodzących tygodniach tradycyjnych wyścigów na torze, W Series startuje z nową serią e-sportową tylko dla kobiet.

W Series Esport League to zupełnie nowa inicjatywa mająca na celu promocję kobiet w sim racingu i tym samym zwiększenie równości i różnorodności w świecie e-sportu, wcześniej postrzeganym jako dziedzina zdominowana głównie przez mężczyzn. W odróżnieniu od innych inicjatywnych sim racingu, w W Series Esport League będą mogły się ścigać tylko i wyłącznie kobiety.

Udział w zawodach weźmie 18 zawodniczek, które zakwalifikowały się do tradycyjnych zawodów organizowanych przez W Series, wśród nich między innymi Jamie Chadwick i Marta García. Organizatorzy nie wykluczają jednak zaproszenia do rywalizacji innych kobiet ze świata motorsportu.

Jamie Chadwick mistrzynią kobiecej serii wyścigowej W Series!

Zawodniczki będą się wirtualnie ścigać na 10 największych torach świata, w tym na Autodromo Nazionale di Monza, Circuit de Spa-Francorchamps czy Silverstone Grand Prix Circuit. Na razie wiadomo, że na każdym z torów zostaną rozegrane maksymalnie trzy wyścigi o różnej długości i czasie trwania. Po każdym wyścigu będą przyznawane punkty. Pod koniec sezonu W Series Esport League zawodniczka, która zdobędzie najwięcej punktów, zostanie ogłoszona zwyciężczynią W Series Esport League.

Uczestniczki W Series Esport League będą się ścigać cyfrową wersją samochodu Tatuus Formula Renault 2.0.

W Series może w przyszłości zrezygnować z silników spalinowych

Szefowa serii Catherine Bond Muir stwierdziła:

Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, którą wykonaliśmy razem z naszymi partnerami z Logitech, Beyond Entertainment i iRacing, oraz we współpracy z naszym głównym sponsorem ROKiT Phones. Jestem przekonana że będzie to ekscytujące wyzwanie dla naszych kierowców oraz innowacyjne, ale też porywające widowisko dla fanów oglądających je na YouTubie, Twitchu i innych platformach streamingowych poświęconych grom online.

Data pierwszego wyścigu W Series Esport League nie jest jeszcze znana.

W zawodach weźmie też udział Gosia Rdest o czym pisałyśmy tu:
Gosia Rdest dołącza do W Series Esports League!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze