Karolina Chojnacka

Zmiana opon z letnich na zimowe. Teraz jest na to najlepszy czas

Początek listopada to okres, w którym każdy kierowca zadaje sobie pytanie: czy już mam wymienić opony na zimowe? Odpowiedź brzmi: tak! Najlepiej zrobić to jak najszybciej, by nie spotkać się z przykrą niespodzianką.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad zmianą opon na zimowe, to jest już nadszedł ten czas.

Eksperci podpowiadają, że wymianę opon należy mieć za sobą, gdy temperatura o poranku spada poniżej 7-5 stopni Celsjusza. Nawet, jeżeli jeszcze długo przyjdzie nam poczekać na śnieg i lód na drogach – należy już wtedy założyć opony zimowe. Dlaczego?

Wraz ze zmianą temperatury zmienia się twardość opon. To jedna z podstawowych cech, różniących opony letnie od zimowych. Te, których używamy latem, dostosowane są do wysokich temperatur. Gdy zaczyna robić się zimno, robią się coraz twardsze. Opony letnie posiadają dolną granicę bezpiecznej temperatury na poziomie 10 stopni Celsjusza. W niższej temperaturze nie zapewniają nam już odpowiedniej przyczepności.

Zmiana opon z letnich na zimowe – to już najwyższy czas!

Prognozy pogody na ten tydzień jednoznacznie wskazują, że to już najwyższy czas na zmianę opon. Średnie dzienne temperatury wahają się od 8 do 10 stopni C, a nocą nawet w okolicach 2-3 stopni C. Pojawiają się też pierwsze przymrozki. Przyszły tydzień ma być jeszcze chłodniejszy, a pod koniec listopada zapowiadane są już pierwsze opady śniegu.

Dlaczego już teraz warto zmienić opony z letnich na zimowe? Powód jest banalny: cieplej już nie będzie, a im szybciej się za to weźmiemy, tym większa jest szansa, że unikniemy kolejek w warsztatach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze