Zimowa jazda motocyklem – jak przetrwać?

Nie zamierzasz odpuścić jazdy jednośladem zimą? Może dla Ciebie temperatura wreszcie jest odpowiednia, a w wolnej chwili zażywasz mroźnych kąpieli z kumplami z klubu morsa? Jeśli tak, to postaramy się podpowiedzieć, jak możesz się ratować w te chłodne dni jeżdżąc motocyklem lub skuterem.

Renault Spider - roadster zwinny niczym gokart ze skromnym wnętrzem
Pomóc w tym mogą dostępne na rynku akcesoria i gadżety.

Aby zapewnić ciepło naszym dłoniom warto pomyśleć o montażu podgrzewanych manetek. W niektórych motocyklach występują one w standardzie, ale jeśli Twój takiej funkcji nie ma, to nic straconego. Montaż nie jest skomplikowany. Każdy serwis taką usługę ma w ofercie. Gripy manetek występują w różnych wersjach. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli masz skuter, dobierz wersję z mocowaniem do plastików. Z reguły nie ma po prostu w nich miejsca na kierownicy do zamontowania przełącznika. Zwróć również uwagę, by ustawianie temperatury grzania odbywało się za pomocą przycisku. Pokrętło jest niepraktyczne podczas jazdy.

Koronawirus: 1/4 polskich przedsiębiorców wstrzymuje zakup nowych aut do końca roku!

Skoro już mamy ciepło po wewnętrznej stronie dłoni, możesz dodatkowo osłonić je z zewnątrz. Taką ochronę zapewnią Ci mufki. Są dostępne w wielu wzorach, więc możesz przy okazji lekko spersonalizować swój sprzęt i podkreślić, że należy do Ciebie.

Jednym z symboli zimowej jazdy jest na pewno motokoc. Wbrew pozorom z tego udogodnienia mogą skorzystać nie tylko skuterowcy. Motokoce są dostępne również do motocykli. Najlepiej wybrać koc dedykowany do modelu Twojego pojazdu. Wszystko pasuje, nic się nie podwija i nie podwiewa. Chyba nie musimy opowiadać, jak taka cieplutka kołderka wpłynie na poprawę komfortu jazdy? Podobnym rozwiązaniem są koce w formie fartucha. Nie mocujesz ich do pojazdu, a zapinasz w pasie. Taka opcja jest wygodna, gdy pogoda jest zmienna. Nie musisz sie martwić, że akurat dziś wyszło słońce, a Ty masz zamontowany motokoc.

Sporo firm produkujących odzież motocyklową, ma w swojej ofercie zimowe ubrania. Istnieją również marki proponujące odzież ogrzewaną. Możesz podłączać ją do akumulatora lub zaopatrzyć się w przenośną baterię. Jeśli masz już grzane manetki, możesz się wspomóc grzanymi wkładkami do rękawic. One z reguły zapewniają dłoniom ciepło od zewnętrznej strony. W połączeniu z manetkami będzie to super kombinacja.

 Tak uzbrojony(-na) możesz śmiało jechać utrzeć zimie nosa.

O czym warto jeszcze wiedzieć?

Czy odpalać odstawiony na zimę motocykl?
Zimowanie motocykla – gdzie i jak?
Jak przygotować motocykl do zimowego snu?
Jeździsz jeszcze motocyklem? Dowiedz się, jak dbać o jednoślad w zimie

Motocykle i skutery na prawko kat. B: modele i ceny na polskim rynku

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Zapomnieliście o najważniejszym o oponach!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Zapomnieliście o najważniejszym o oponach!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze