Karolina Chojnacka

Zespół Williamsa sprzedany!

Amerykańska firma inwestycyjna Dorliton Capital kupiła zespół Williams Racing.

Od 1977 roku, czyli od momentu założenia Williams Grand Prix Engineering przez Franka Williamsa i Patricka Heada, większościowe akcje zespołu pozostawały własnością rodziny Williamsów. W ostatnich latach firma miała jednak spore problemy finansowe i w maju tego roku zespół Williamsa został wystawiony na sprzedaż.

Dziś poinformowano, że amerykańska firma inwestycyjna Dorliton Capital kupiła zespół Williams Racing. W oświadczeniu stwierdzono, że przejęcie uzyskało „jednogłośne poparcie zarządu Williamsa, w tym Sir Franka Williamsa”.

Zastępca szefa zespołu, Claire Williams, powiedziała:

Cieszymy się, że Dorilton to nowi właściciele zespołu. Chcieliśmy znaleźć partnera, który podziela tę samą pasję i wartości, który dostrzeże potencjał zespołu i który mógłby odblokować jego moc. W Dorilton wiemy, że właśnie to znaleźliśmy.

Ludzi, którzy rozumieją ten sport i rozumieją, jak osiągnąć sukces. Ludzi, którzy szanują dziedzictwo zespołu i zrobią wszystko, aby zapewnić mu sukces w przyszłości. Jako rodzina zawsze stawiamy nasz zespół na pierwszym miejscu. Przywrócenie zespołowi sukcesów i ochrona naszych ludzi od samego początku leżały u podstaw tego procesu.

To może być koniec ery Williamsa jako rodzinnego zespołu, ale wiemy, że jest w dobrych rękach. Sprzedaż zapewnia przetrwanie zespołu, ale co najważniejsze, zapewni ścieżkę do sukcesu.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Doriltonowi za wiarę, jaką okazali naszemu zespołowi i nie możemy się doczekać współpracy z nimi. Chciałbym również podziękować Zarządowi Williamsa i naszym doradcom, którzy pracowali niestrudzenie przez ostatnie miesiące, aby to urzeczywistnić, oraz naszym pracownikom, którzy pozostali niezachwianie lojalni.

Przeczytaj też: Claire Williams: F1 nie jest już męskim światem

Prezes Dorilton Capital, Matthew Savage, dodał:

Cieszymy się, że zainwestowaliśmy w Williamsa i jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywami tego biznesu. Wierzymy, że jesteśmy idealnym partnerem dla firmy ze względu na nasz elastyczny i cierpliwy styl inwestowania, który pozwoli zespołowi skupić się na celu, jakim jest powrót na czoło stawki.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Williamsa przy przeprowadzeniu szczegółowego przeglądu działalności w celu ustalenia, w jakich obszarach należy skierować nowe inwestycje.

Nazwa zespołu oraz marka samochodów pozostaną bez zmian. Nie ma również planów opuszczenia dotychczasowej bazy Williamsa w Grove. Kierowcy zespołu, George Russell i Nicholas Latifi posiadają ważne kontrakty na 2021 rok.

Przeczytaj też: Claire Williams chce wyrównania szans w Formule 1

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze