Karina Konys

Zapach papierosów w samochodzie – jak się go pozbyć?

Co zrobić, gdy kupiliśmy używany samochód, w którym czuć dym tytoniowy lub jesteśmy palaczami i chcemy przed sprzedażą auta pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? Jest na to kilka sposobów.

Podczas palenia papierosów wydziela się dym, który może wchłonąć m.in. w tapicerkę, dywaniki oraz podsufitkę. Niestety otworzenie okna podczas palenia nie pomoże w uniknięciu pozostawienia nieprzyjemnego zapachu wewnątrz auta. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które są bardziej i mniej skuteczne w walce z zapachem papierosów.

Jak odświeżyć zapach w samochodzie, żeby nie było czuć dymu tytoniowego?

Jeżeli chcemy samodzielnie poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem to zacznijmy od dokładnego wyczyszczenia wnętrza. Odkurzmy porządnie wnętrze, wyciągnijmy dywaniki i otwórzmy wszystkie drzwi, aby wnętrze mogło się wywietrzyć. Jeśli mamy taką możliwość to możemy zostawić tak pojazd na cały dzień. Nie zapomnijmy też o wyczyszczeniu popielniczki, którą najlepiej jest umyć pod bieżącą wodą.

W sytuacji, kiedy wywietrzenie wnętrza nie pomoże, to musimy zabrać się do cięższej pracy, czyli wyczyszczenia tapicerki. Do tego warto użyć specjalnych preparatów, których ceny rozpoczynają się od 30 złotych, a mogą kończyć na około 100 złotych. Dany preparat polecam przetestować najpierw na małym fragmencie, aby uniknąć ewentualnego odbarwienia się tapicerki.

Dodatkowo możemy samodzielnie wykonać pochłaniacz zapachów do auta. W tym celu będzie potrzebny nam woreczek, do którego należy wsypać mieloną kawę lub miska, do której nalewa się ocet spirytusowy lub winny. Natomiast jeśli domowy pochłaniacz zapachów nie zadziała i nieprzyjemny zapach w samochodzie nadal będzie się utrzymywał, to warto zakupić neutralizator zapachów do auta. Ceny neutralizatorów do samochodu rozpoczynają się od 50 złotych.

Niestety pozbywanie się zapachu tytoniu jest dość czasochłonne, dlatego jeśli nie mamy tyle wolnego czasu lub chęci możemy skorzystać z profesjonalnej usługi firmy zajmującej się czyszczeniem tapicerki. Ceny za taką usługę zaczynają się od 200 złotych, ale pracownicy zajmą się wszystkimi elementami, w które wchłonął dym papierosowy, czyli fotelami, podsufitką i wykładziną podłogową. Po tak wyczyszczonym wnętrzu możemy skorzystać dodatkowo z usługi ozonowania wnętrza, podczas którego pozbędziemy się nie tylko zapachu papierosów, ale również pleśni, grzybów, bakterii, roztoczy i pyłków kwiatów. W dodatku ozonowanie nie pozostawia żadnych chemicznych pozostałości – jest ekologiczne.

Istnieje też sposób na pozbycie się dymu tytoniowego za pomocą ultradźwięków. W tym celu korzysta się ze specjalnego urządzenia, które rozbija preparat czyszczący na tak małe kropelki, że wnikają one w najmniejsze miejsca wnętrza pojazdu. Koszt takiej usługi może wynieść od 80-150 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze