Z kolejnej Tesli odpadł dach w czasie jazdy! Klienci powinni zacząć się bać?

Z kolejnej Tesli odpadł dach w czasie jazdy! Klienci powinni zacząć się bać?

11 grudnia 2020
1
Na temat Tesli można powiedzieć wiele dobrego, ale nawet najwięksi entuzjaści marki pochmurnieją, kiedy porusza się kwestię jakości wykonania. Z tą bywa bardzo różnie, a do tego dochodzą regularnie pojawiające się przypadki odpadania różnych elementów samochodu w czasie jazdy.

Najnowsza taka sytuacja miała miejsce w Chinach i dotyczyła Modelu S. Przypadkowy kierowca nagrał moment, w którym Tesla wyprzedziła go, a kilka sekund później widać, jak oderwał się od niej szklany panel. Szczęśliwie nie uderzył w żaden inny pojazd.

Tesla wbiła się w przewróconą ciężarówkę. Wina sławnego autopilota?

Producent skontaktował się po tym incydencie z właścicielem i dobra wiadomość jest taka, że auto miało niedawno wymieniany szklany dach, a naprawy nie wykonywał serwis Tesli. Zła wiadomość jest taka, że serwis który dokonał naprawy, choć działa jako firma zewnętrzna, ma autoryzację Tesli.

This is what it looks like when the roof flies off from r/teslamotors

Trwa wyjaśnianie co dokładnie doprowadziło do oderwania się dachu od samochodu. Nieoficjalnie mówi się, że mógł tu zaważyć prosty błąd - prawdopodobnie zbyt wcześnie oddano pojazd właścicielowi i w konsekwencji klej nie zdążył odpowiednio wyschnąć.

Szklany dach Tesli Model Y odpadł na autostradzie!

To już drugi przypadek, w którym z Tesli odpada szklany dach. Pierwszy był poważniejszy, ponieważ wtedy sprawa dotyczyła Modelu Y, który świeżo wyjechał z salonu.

Tesla 3 zafundowała kierowcy nie lada niespodziankę..."kierownica mi odpadła"!

Opisywaliśmy także przypadek Modelu 3, w którym odpadła kierownica. Pojawiały się też sygnały od właścicieli tego modelu, którym odpadł tylny zderzak w czasie jazdy, zwykle podczas pokonywania kałuży. Poniżej nagranie jednej z takich sytuacji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!