Edyta Klim

Z ilu opon można ułożyć wieżę?

W mieście Gera w Turyngii postawiono wieżę z pojedynczych opon, która osiągnęła wysokość siedmiu metrów. Akcja miała cel charytatywny.

Niemiecki zespół z charytatywnej grupy WE4KIDS postanowił postawić wieżę z opon o wysokości przekraczającej 6,14 metra, ponieważ tyle wynosił wcześniej ustanowiony rekord. Opony nie mają żadnego połączenia, kładzie się jedną na drugą, dopóki wieża jest w stanie utrzymać pion. Kluczem do sukcesu jest tu umiejętne dobranie kolejności opon pod względem ich wielkości i wagi.

Nowy rekord wieży z opon został ustanowiony, a osiągnięta wysokość to 7,05 metra. Do zbudowania wieży wolontariusze użyli trzydziestu opon, które następnie zlicytowano na cele charytatywne. Rekord został potwierdzony certyfikatem RID (Rekord-Institut für Deutschland).

Organizacja charytatywna WE4KIDS wspiera różne projekty pomocy dla dzieci i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, z problemami finansowymi i zdrowotnymi. Tym razem kwota, z licytacji i zbiórki towarzyszącej temu wydarzeniu, została przeznaczona na zakup przystosowanego samochodu dla rodziny z dziećmi, cierpiącymi na rdzeniowy zanik mięśni.

Zobacz także: Blake Mcfarland i jego rzeźby z opon

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze