Edyta Klim

Blake McFarland i jego rzeźby z opon

Blake McFarland tworzy niezwykłe rzeźby ze starych opon. Stara się tak dobrać z nich materiał, by odtworzyć przebieg mięśni i strukturę futra zwierzęcia, jakie chce przedstawić.

Blake McFarland urodził się w San Jose w Kalifornii i tam też założył własną rodzinę. Od dziecka pasjonował się sportem, a szczególnie jego pasją była lekka atletyka, baseball i surfing. Grał z sukcesami w wielu drużynach i uzyskał dyplom z psychologii. 

Pociągały go też działania artystyczne, przyjazne dla środowiska. Wpadł na pomysł tworzenia obrazów z korków do wina – wykorzystywał 200-4000 korków w 1 projekcie. Malował także obrazy w akrylu, deski surfingowe, robił stojaki do wina. Cały czas szukał jednak swojego powołania.

W 2013 postanowił, że wykorzysta zużyte opony do tworzenia rzeźb i to był strzał w dziesiątkę! Nie dość, że artysta poczuł się spełniony, to jeszcze został doceniony i nagradzany za niezwykłe oddanie szczegółów w swoich dziełach. Nad każdą figurą pracuje ponad miesiąc czasu, a jak powstają jego rzeźby możecie zobaczyć na filmie:

Oficjalna strona artysty: http://www.blakemcfarland.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze