Z Formuły 1 do Formuły E. Nick Chester przechodzi do Mercedesa

22 lipca 2020
Pracujący w Formule 1 od 1994 roku Nick Chester opuszcza środowisko królowej sportów motorowych i zaczyna pracę dla zespołu Mercedes-Benz EQ Formula E Team.
Loading module...

Tuż po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Cambridge Nick Chester zatrudnił się w Simtek Research i trzy lata później pojawił się w Formule 1 w zespole Nicka Wirtha. W latach 1995-2000 pracował jako inżynier wyścigowy w Arrows Grand Prix, a następnie przez sezon był członkiem zespołu Benetton.

W 2002 roku rozpoczął współpracę z Renault. To między innymi Chester przyczynił się do zdobycia dwóch tytułów mistrzowskich przez Fernando Alonso. Szybko awansował na szefa Vehicle Performance Group i Performance Systems.

Przeczytaj też: Fernando Alonso wraca do F1!

Od 2012  roku był dyrektorem inżynierii w Lotusie, a od  2013 roku  – dyrektorem technicznym. Od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora technicznego ds. nadwozi w Renault. W styczniu 2020 zastąpił go na tym stanowisku Pat Fry.

Dziś poinformowano, że Nick Chester dołączy do zespołu Mercedesa w Formule E i podejmie tam pracę jeszcze przed kończącymi sezon sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wyścigi odbędą się w terminach 5-6 sierpnia, 8-9 i 12-13 sierpnia.

Mercedes-Benz EQ Formula E Team dołączył do elektrycznej serii wyścigowej w sezonie 2019-2020. Zespół reprezentują Stoffel Vandoorne i Nyck de Vries. Szefem zespołu jest Ian James.

Przeczytaj też: Stoffel Vandoorne zwycięzcą wirtualnej serii wyścigów Formuły E!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!