Karolina Chojnacka

Fernando Alonso wraca do F1!

W sezonie 2021 dwukrotny mistrz świata zasili szeregi zespołu Renault.

Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Formuły 1, przez wielu uważany za najlepszego kierowcę w historii F1, po dwóch sezonach przerwy wróci do ścigania. Zespół Renault oficjalnie ogłosił, że podpisał z Hiszpanem kontrakt.

Fernando Alonso wraca do zespołu, w którym ścigał się już w latach 2003-2006 oraz 2008-2009. To właśnie Renault uczyniło  z niego dwukrotnego mistrza świata F1.

Po nieudanej przygodzie z Ferrari i McLarenem Hiszpan odszedł z Formuły 1 po sezonie 2018, bo miał dość jazdy w środku stawki samochodem o niezwykle awaryjnym silniku. Niemal od razu pojawiły się plotki, że Alonso wróci do królowej sportów motorowych,  jeśli tylko otrzyma zadawalającą go ofertę z konkurencyjnego zespołu.

Przeczytaj też: Nagraj filmik i zasiądź na wirtualnych trybunach F1!

Alonso nie ukrywa ekscytacji z powodu powrotu do F1:

Renault to moja rodzina. Moje najmilsze wspomnienia z F1 pochodzą właśnie z okresu, gdy zdobywałem tytuły mistrzowskie. Teraz jednak spoglądam w przyszłość. Wracam do Renault z mnóstwem emocji, ale też ogromną dumą. To zespół, który  dał mi szansę na początku kariery, a teraz daje mi możliwość powrotu na najwyższy poziom.

Moje zasady i ambicje są zgodne z tymi, jakie ma Renault. Zimą zespół zanotował spore postępy, co daje podstawy do osiągnięcia sukcesu w roku 2022. Podzielę się z wszystkimi, od inżynierów, przez mechaników, po kolegów z zespołu  moim doświadczeniem, co powinno zaprocentować. Zespół chce walczyć o podia i ma ku temu środki, podobnie jak ja.

Zespołowym partnerem Alonso w sezonie 2021 będzie Esteban Ocon.

Przeczytaj też: Robert Kubica wraca za kierownicę bolidu F1!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze