Wyższe opłaty za przejazd autostradą A2. Ile zapłacą kierowcy?

Drogo, coraz drożej... Od 10 stycznia 2022 roku kierowcy jadący autostradą A2 muszą liczyć się z większymi opłatami. Zmiana podyktowana jest rosnącymi kosztami utrzymania drogi.

Od 10 stycznia 2022 roku kierowcy jadący trasą Nowy Tomyśl- Konin muszą liczyć się z większymi opłatami. Kierowcy samochodów osobowych za przejazd każdego z trzech 50-kilometrowych odcinków będą musieli zapłacić 25 złotych (dotychczas było to 23 złotych).

Przedstawiciele autostrady twierdzą, że zmiana cen jest podyktowana wzrostem kosztów jej utrzymania, obsługą kredytów oraz rosnącą inflacją.

Stawki za przejazd jednym z trzech odcinków autostrady A2 na trasie Nowy Tomyśl – Konin:

  • 25 PLN — Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 37 PLN — Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 57 PLN — Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 87 PLN — Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 250 PLN — Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Stawki na trasie Świecko – Nowy Tomyśl pozostają bez zmian.

Wyższe opłaty za przejazd autostradą A2
Wyższe opłaty za przejazd autostradą A2, fot. materiały prasowe / Autostrada Wielkopolska

Autostrada Wielkopolska to najdłuższy i najstarszy odcinek A2. Jest też najmocniej eksploatowaną autostradą w kraju, z dużym udziałem pojazdów ciężkich. Średni dobowy ruch pojazdów na odcinku Nowy Tomyśl – Konin wynosi około 30 tysięcy pojazdów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze