Karolina Chojnacka

Autostrada A2 dłuższa o kolejne kilometry. Z Warszawy do granicy pojedziemy w rekordowym czasie

Autostrada A1 wydłuży się o nowy i ostatni już odcinek. Obecnie w realizacji znajduje się siedem odcinków A2, w ramach których wybudowane zostanie ponad 100 kilometrów autostrady.

Autostrada A2 wydłuży się o 32-kilometrowy odcinek pomiędzy Białą Podlaską a granicą Polski z Białorusią. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu oraz rezerwę pod dobudowę trzeciego pasa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych zapowiada, że umowa o wartości ok. 9,8 miliona złotych zostanie zrealizowana w ciągu 30 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na II kw. 2024 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Mosty Gdańsk.

Autostrada A2 wydłuży się o 32-kilometrowy odcinek pomiędzy Białą Podlaską a granicą Polski z Białorusią
Autostrada A2 wydłuży się o 32-kilometrowy odcinek pomiędzy Białą Podlaską a granicą Polski z Białorusią, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Autostrada A2 od węzła Lubelska do Białej Podlaskiej

W sierpniu 2020 roku do ruchu oddano ponad 15-kilometrowy odcinek trasy A2 pomiędzy węzłem Lubelska w Warszawie a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. A wiosną zeszłego roku zawarto kontrakty na dwa kolejne odcinki A2 pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Te trzy odcinki A2 mają łączną długość ponad 37 kilometrów. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w 2024 roku.

GDDKiA w kwietniu 2021 roku podpisała także umowy na realizację czterech kolejnych fragmentów A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej, o łącznej długości ponad 63 kilometrów.

Źródło informacji: GDDKiA, opracowanie własne

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze