Wyprzedzał na ślepo, rozbił trzy samochody

Wyprzedzał na ślepo, rozbił trzy samochody

23 stycznia 2021
1
1
Niektórym kierowcom spieszy się tak bardzo, że decydują się na bardzo ryzykowne manewry wyprzedzania. Część z nich nie kończy się dobrze.

W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że błąd popełnił kierowca Seicento, jadący z naprzeciwka. Widzimy jak jego auto wpada w poślizg i zaczyna ustawiać się bokiem. Nagle z lewej strony pojawia się jeszcze jeden pojazd, który uderza we Fiata i wypycha z drogi samochód z kamerą.

Jechała na czołówkę, bo uważa, że inni powinni jej ustępować

Dopiero zdjęcia z miejsca zdarzenia, pozwalają na dokładne wyjaśnienie, co się stało. Kierowca Peugeota 406 rozpoczął wyprzedzanie Renault Scenica (w którym znajdowała się kamera), chociaż nie widział, czy może wykonać ten manewr bezpiecznie. Na jego widok kierujący Seicento próbował w jakiś sposób zapobiec zderzeniu, lecz nie miał na to szans.

Pirat w BMW wyprzedzał na czołówkę. Zabił kierowcę, jadącego z naprzeciwka

W zdarzeniu poszkodowany został tylko kierowca Fiata. Z bolącym barkiem oraz nogą trafił do szpitala.

Komentarze

Rotuń
23 stycznia 2021 13:18
Brak ABS we fiaciku. Nie miał szansy uciec na pobocze, bo zablokowane koła pojechały w dół wyprofilowanego zakrętu. Z drugiej strony jakim trzeba być idiotą, żeby rozpocząć wyprzedzanie na łuku, a potem nie shamować swojego auta, żeby się schować na swoim pasie, tylko na chama pchać wyprzedzane auto do rowu. Błąd za błędem, a wszystko inspirowane bezmyślnością za kierownicą. Tacy ludzie nie powinni dostawać uprawnień.