Wypadek Marii de Villota

Maria de Villota, kierowca testowy w Marussia Formula 1 Team, podczas treningów uległa wypadkowi zagrażającemu jej życiu.

32-letnia kobieta uległa wypadkowi poprzez kolizję z innym pojazdem na terenie lotniska Duxford, gdzie testowała bolid Marussia MR-01. Ten przejazd był jej pierwszym kontaktem z maszyną.

De Villota została przetransportowana ambulansem do szpitala. Jego rzecznik oświadczył, że obrażenia, jakich doznała, początkowo zagrażały jej życiu.

„Maria jest już przytomna, a medycy zapewniają jej jak najlepszą opiekę” – powiedział niewiele później przedstawiciel teamu Marussia F1.  Swoje wsparcie dla Marii wyrazili także Jenson Button oraz Fernando Alonso.

Maria de Villota
fot. materiały prasowe

„Właśnie wróciłem do domu i dowiedziałem się, co się stało. Niebawem dowiemy się więcej. Cała moja energia jest z Marią” – zaznaczył Alonso.

„To naprawdę okropny wypadek. Myślami jestem z Marią i jej rodziną w tym trudnym czasie” – dodał Button.

Maria de Villota jest szóstą zawodniczką w Formule 1. Do tej pory w rozgrywkach startowały także panie Maria-Teresa de Filippis, Lella Lombardi, Divina Galica, Desire Wilson i Giovanna Amati. De Villota jest córką kierowcy F1 – Emilio de Villota, a kierowcą w Marussia F1 Team została w marcu tego roku.

Więcej o Marii tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze