Wrzesień Światowym Miesiącem Dobroczynności Forda

11 września 2020
Korpus Wolontariatu Forda stwarza pracownikom nowe możliwości przekazywania darowizn w związku z pandemią COVID-19, w ramach corocznego Światowego Miesiąca Dobroczynności.

Korpus Wolontariatu Forda, zarządzany przez fundusz Ford Fund, to globalna sieć pracowników zatrudnianych przez firmę Ford i emerytów, którzy od 2005 roku przepracowali wspólnie ponad 1,4 miliona godzin w ramach społecznego wolontariatu.

Korpus Wolontariatu Forda dostosowuje się do nowej, pandemicznej sytuacji, aby zapewnić pracownikom nowe sposoby bezpiecznego przekazywania datków w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności. Jest to 30-dniowa inicjatywa Ford Motor Company, organizowana zawsze we wrześniu, podczas której firma skupia się na działaniach prospołecznych. 

Dwie nowe inicjatywy – „Gesty wsparcia” i „Granty uznania” – mają na celu zaangażowanie pracowników i organizacji non-profit oraz pozarządowych we wzmacnianie więzi społecznych i podnoszenia standardów życia ludzi na całym świecie w obliczu pandemii COVID-19. 

Todd Nissen, dyrektor Korpusu Wolontariatu Forda, wyznał:

Światowy Miesiąc Dobroczynności jest w tym roku szczególnie ważny. Na całym świecie ludzie cierpią z powodu pandemii, dochodzi do społecznych napięć, spowodowanych rasowymi i socjalnymi niesprawiedliwościami. Celem naszych działań podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności jest danie naszym pracownikom możliwości poprawiania trudnej sytuacji życiowej innych ludzi i wspierania ich w potrzebie w tych bezprecedensowych czasach.

Przeczytaj też: Ford SYNC nowej generacji - system podpowiada, kiedy zadzwonić do mamy lub pójść na siłownię i pozwala na zdalną konfigurację ustawień samochodu

Zwykle w ramach Światowego Miesiąca Dobroczynności tysiące wolontariuszy Forda starają się dotrzeć do lokalnych społeczności na sześciu kontynentach i służyć pomocą w licznych projektach. W tym roku, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, zamiast sadzić ogrody, czyścić i odnawiać domy pomocy, czy składać półki w magazynach spożywczych, pracownicy Forda skoncentrują swoje wysiłki na następujących dwóch działaniach: 

  • Granty uznania: Pracownicy mogą nominować organizacje non-profit lub organizacje pozarządowe do dotacji w uznaniu działań, które wykonują w odpowiedzi na COVID-19. Korpus Wolontariatu Forda przyzna dotacje w wysokości do 5000 USD wybranym organizacjom, nominowanym przez pracowników. Pomoże to w utrzymaniu i poszerzaniu podobnych wysiłków w służbie społecznej oraz zaspokajaniu potrzeb związanych z pandemią.
  • Gesty wsparcia: Korpus Wolontariatu Forda zachęca pracowników do pomocy swoim przyjaciołom, sąsiadom lub potrzebującym rodzinom poprzez gesty wsparcia – duże lub małe. Wszystko jedno, czy to telefon i pomoc dla osoby mieszkającej samotnie, czy oddanie krwi, wirtualny wolontariat lub inne formy wsparcia, pracownicy, którzy pomagają w ten sposób, proszeni są o przesłanie zdjęcia, dokumentującego ich działanie. Ci, którzy to zrobią, otrzymają kartę podarunkową o wartości 15 dolarów – z okazji 15. rocznicy funkcjonowania Korpusu Wolontariatu Forda – którą można wykorzystać, aby wesprzeć projekt wybrany z tysięcy zweryfikowanych projektów charytatywnych w ponad 160 krajach. 

Pracownicy Forda są bardzo zaangażowani we wspieranie instytucji pomocy społecznej na całym świecie, z których wiele ma obecnie mniejsze zasoby, a musi nieść służyć większej liczbie potrzebujących, w wyniku pandemii . Wiemy, że pracownicy odpowiedzą na apel, aby pokazać naszym partnerom z organizacji non-profit, jak bardzo doceniamy ich wysiłki, pomagające w poprawianiu świata.

Chociaż pandemia stworzyła przeszkody w bezpośrednich działaniach wolontariuszy, zainspirowała także ludzi do kreatywnych poszukiwań nowych sposobów służenia innym – nie tylko podczas Światowego Miesiąca Dobroczynności, ale przez ostatnie sześć miesięcy od wybuchu pandemii.

Stworzony w odpowiedzi na prośby pracowników Forda program COVID-19 Donation Match wspierał działania 47 organizacji społecznych, niosących pomoc w 20 krajach. Przekroczone zostały założenia zbiórki, określone na 1 milion dolarów – w ramach programu zebrano ponad 633 000 dolarów z indywidualnych wpłat, które następnie uzupełniono o 500 000 dolarów z filantropijnego funduszu Ford Motor Company Fund oraz o osobistą wpłatę od prezesa Billa Forda.

Przeczytaj też: Ford i Bosch testują technologię, dzięki której auto samo znajdzie miejsce parkingowe

Ponadto Ford Fund stworzył wirtualny projekt wolontariatu Read and Record, w ramach którego wolontariusze Forda zapraszają do czytania książek dla dzieci w oryginalnych językach, dzięki czemu mogły ich słuchać rodziny w dniach, kiedy pod koniec roku szkolnego 2019-2020 zostały zamknięte szkoły i rozpoczęła się nauka zdalna.

Obecnie, gdy świat boryka się z nowymi trudnościami spowodowanymi przez pandemię koronawirusa, Korpus Wolontariatu Forda współpracuje z organizacjami non-profit, aby stworzyć nowe ścieżki pomocy społecznej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!