Ford SYNC nowej generacji – system podpowiada, kiedy zadzwonić do mamy lub pójść na siłownię i pozwala na zdalną konfigurację ustawień samochodu

Wielu kierowców z czasem poznaje swoje samochody jak najbliższych towarzyszy podróży, jednak czy nasze samochody znają nas równie dobrze? Pojazdy wkrótce będą sugerować właścicielom połączenie telefoniczne, które wykonywali regularnie, aktywność fizyczną w wybranym czasie lub zatrzymanie się w ulubionej kawiarni – jeśli te czynności są częścią ich codziennej rutyny.

Debiutujący w zupełnie nowym, w pełni elektrycznym Mustangu Mach-E system SYNC nowej generacji firmy Ford uczy się przekazywać kierowcom inteligentne sugestie na podstawie ich zachowań. Łączy w sobie zdolność kontekstowego rozpoznawania mowy, umiejętność wyszukiwania w Internecie i funkcje uczenia maszynowego, dzięki czemu może przekazywać zalecenia oszczędzające czas, będące analizą poprzednich podróży.

Ford przedstawił swój nowy system komunikacji i rozrywki po raz pierwszy Europejczykom, podczas ekskluzywnej wirtualnej prezentacji. Dziś ujawniono również nową funkcję zdalnej konfiguracji pojazdu, która umożliwia właścicielom spersonalizowanie nowego samochodu jeszcze przed jego odebraniem. Możliwe jest m.in. wstępne konfigurowanie ustawień preferowanych trybów jazdy, aż po kolory oświetlenia wnętrza.

Kod systemu SYNC Forda nowej generacji został napisany od podstaw, celem było wprowadzenie filozofii projektowania skoncentrowanej na człowieku wprost do centrum sterowania doznaniami kierowcy. System umożliwia dostosowanie w Mustang Mach-E ponad 80 ustawień, od temperatury w kabinie i pozycji fotela, po oświetlenie wewnętrzne. 

System wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego, aby z czasem lepiej rozumieć nawyki kierowców. Jeździsz na siłownię w każdy piątek? Dzwonisz zawsze do domu w drodze powrotnej z pracy? System SYNC nowej generacji będzie uczył się rutynowych działań każdego właściciela, aby przedstawiać odpowiednie wskazówki nawigacyjne i komunikacyjne we właściwym czasie i umożliwić kierowcy koncentrację na drodze. SYNC nowej generacji Mustanga Mach-E wyposażony jest w 15,5-calowy ekran dotykowy Full HD.

Duża, przyjazna dla użytkownika konsola jest łatwa do odczytania w mgnieniu oka, a interfejs został uproszczony, dzięki czemu dostarcza informacje w uporządkowany i łatwo przyswajalny sposób. Jak do tej pory, działają opcje sterowania dotykowego rozpoznające gesty szczypania, powiększania i obracania, a charakterystyczna tarcza u dołu ekranu umożliwia szybką, dotykową regulację głośności muzyki lub połączeń konferencyjnych.

Przeprojektowano ścieżki poruszania się po interfejsie SYNC, dzięki czemu kierowcy nigdy nie są dalej niż jedno lub dwa kliknięcia od dowolnej aplikacji, informacji lub panelu ustawień, których potrzebują. Duży ekran i układ kart umożliwiają jednoczesne wyświetlanie wielu aplikacji, więc odebranie połączenia podczas nawigacji nie oznacza już zgubienia drogi na pominiętym zakręcie, ponieważ mapy nie znikają z ekranu.

Następna generacja systemu SYNC posiada zaawansowaną zdolność kontekstowego rozpoznawania mowy, pozwalającą kierowcom na prowadzenie pojazdu bez rozpraszania, związanego z przypominaniem sobie ustawionych poleceń głosowych. System rozpoznaje naturalne, potoczne zdania w 15 językach europejskich, umożliwiając właścicielom rozmowę ze swoim pojazdem, jak z pasażerem, co pozwala na kontrolę systemów rozrywki i nawigacji, po oświetlenie i klimatyzację w kabinie, a także zarządzanie rozmowami telefonicznymi.

Aby zapewnić jak najlepsze odpowiedzi na polecenia i pytania, następna generacja systemu SYNC uzupełnia informacje z systemów pokładowych o wyniki wyszukiwania w Internecie. Dzięki temu odpowiedzi na pytania o najbliższą restaurację lub najbliższą aptekę są tak dokładne i aktualne, jak to tylko możliwe. Apple CarPlay i Android Auto instalowane są fabrycznie bez dodatkowych kosztów, a dzięki łączności bezprzewodowej właściciele mogą zarządzając poleceniami głosowymi lub z poziomu ekranu dotykowego – korzystać bezpiecznie z ulubionych aplikacji na smartfony i kontaktów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze