Wojna w Ukrainie. Ford przekazuje pieniądze na pomoc Ukrainie i zawiesza działalność w Rosji

Ford jest kolejnym producentem samochodów, który zawiesza swoją działalności w Rosji. Amerykański producent zdecydował się również przekazać 100 tysięcy dolarów na fundusz pomocy humanitarnej wspierający ofiary wojny na Wschodzie.

W obliczu bandyckiego ataku Rosji na Ukrainę, Polska i Polacy nie zostawiają swoich sąsiadów zza wschodniej granicy samych. W całym kraju tysiące z nas wychodzi na ulice, by okazać solidarność z Ukrainą. Organizowana jest też pomoc, w którą angażują się także firmy z branży motoryzacyjnej.

Amerykański producent samochodów, Ford, solidarnie dołączył do innych marek jak Volvo, Volkswagena, BMW oraz General Motors, zawieszając swoją działalność w Rosji:

Firma Ford, jako członek globalnej społeczności jest głęboko zaniepokojona inwazją na Ukrainę i wynikającymi z niej zagrożeniami dla pokoju i stabilności. Sytuacja zmusiła nas do ponownej oceny naszych działań w Rosji. W ostatnich latach Ford znacząco ograniczał swoją działalność w tym kraju. Obecnie koncentruje się ona wyłącznie na produkcji samochodów dostawczych i sprzedaży na lokalnym rynku poprzez mniejszościowe udziały w spółce joint venture Sollers Ford. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, w dniu dzisiejszym poinformowaliśmy naszych partnerów JV, że zawieszamy naszą działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym do odwołania.

Chociaż nie prowadzimy znaczących działań w Ukrainie, to wielu jej obywateli pracuje w Fordzie na całym świecie i w tym trudnym czasie będziemy ich wspierać.

Ford zdecydował się również przekazać 100 tysięcy dolarów na fundusz pomocy humanitarnej wspierający ofiary wojny na Wschodzie.

Ford Fund wspiera pomoc humanitarną dla Ukrainy poprzez darowiznę w wysokości 100 000 dolarów na rzecz Global Giving Ukraine Relief Fund. Będzie ona wykorzystana na wsparcie ukraińskich rodzin, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów podczas tego kryzysu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze