Škoda ogranicza produkcję w Czechach. Wszystko przez brak części z Ukrainy

Wojna w Ukrainie coraz wyraźniej wpływa na europejską motoryzację. Wiele fabryk boryka się z problemami i zakłóceniami spowodowanymi przerwą w dostawach podzespołów. Jednym z producentów, który postanowił ograniczyć produkcję jest Škoda.

Škoda ogranicza produkcję elektrycznego modelu Enyaq iV w Czechach. W komunikacie producenta, cytowanym przez Reutersa możemy przeczytać:

Ze względu na obecną sytuację na Ukrainie, Škoda Auto boryka się z krytycznymi niedoborami dostaw części od kilku lokalnych dostawców.

Škoda Enyaq iV w fabryce, fot. materiały prasowe / Škoda
Škoda Enyaq iV w fabryce, fot. materiały prasowe / Škoda

Produkcja modelu Enyaq iV w Czechach zostanie ograniczona do odwołania. Nie jest wykluczone, że podobne decyzje zostaną podjęte także w przypadku innych modeli.

Pomimo sankcji, Škoda potwierdziła, że wciąż jest w stanie realizować produkcję w dwóch rosyjskich zakładach należących do koncernu Volkswagena. Przedstawiciele czeskiego producenta, cytowani przez Automotive News Europe, wyznali:

Strategia sprzedaży w Rosji i Ukrainie jest obecnie przedmiotem intensywnych dyskusji. Można spodziewać się spadków sprzedaży na obu rynkach, w związku z ostatnimi wydarzeniami.

Warto wspomnieć, że Rosja jest drugim najważniejszym rynkiem zbytu dla Škody. W 2021 roku czeski producent sprzedał tam ponad 90 tysięcy samochodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze