Karolina Chojnacka

Wnętrze samochodu przyszłości. Zapomnij o kierownicy, czas na mobilną konsolę do gier!

Autonomiczne samochody dadzą producentom nieskończone możliwości projektowe. Projektanci już dziś puszczają wodze swojej wyobraźni. Czy przyszłość motoryzacji wygląda ekscytująco?

Wizja samodzielnie jeżdżących samochodów od lat działa na wyobraźnię miłośników motoryzacji i inżynierów. Technologia dopiero niedawno zaczęła nadążać za naszymi ambicjami, choć miną lata, a może nawet dziesięciolecia, zanim autonomiczne samochody zdominują branżę motoryzacyjną.  Ale już dziś możemy puścić wodze naszej wyobraźni!

To oczywiste, że skoro samochód ma sam jeździć, to kierownica i pedały nie będą potrzebne. A to daje nieskończone możliwości projektowe i ogromną swobodę tworzenia naprawdę wyjątkowych wnętrz samochodów. Producenci będą mogli skupić się na nowych funkcjach, które umilą pasażerom podróż, a które jak na razie pozostają w sferze marzeń, bo zbyt rozpraszałyby kierowcę. Jak na przykład konsola do gier. Producenci samochodów już dziś instalują w swoich samochodach ogromne ekrany informacyjno-rozrywkowe (z każdą generacją coraz większe), które mogą przesyłać strumieniowo wideo, więc to tylko kwestia czasu, zanim będzie można również przesyłać strumieniowo gry wideo.

Wnętrze samochodu przyszłości.

Przeczytaj też: Czy samochody autonomiczne zmienią nasze miasta?

General Motors podzieliło się właśnie wizją jednego ze swoich projektantów, tego jak może wyglądać wnętrze samochodów przyszłości. Zapomnij o kierownicy, czas na mobilną konsolę do gier!

Przestronna kabina tego projektu może pomieścić dwie osoby, z ogromnym ekranem, tam gdzie normalnie mieściłaby się tradycyjna deska rozdzielcza, nad elegancką półką do przechowywania wszystkiego, co nam przyjdzie do głowy.  Wąska konsola środkowa zawiera bezdotykowy wyświetlacz, przypominający wyglądem tablet, przedstawiający funkcje pojazdu, który z łatwością może służyć jako dodatkowy ekran i kamera podczas strumieniowego przesyłania danych w serwisie Twitch. Dodatkowo przewidziano uchwyty na dwa kubki, a podłokietnik wygląda jak gotowa do wypełnienia ulubioną przekąską miska.  

Przeczytaj też: Pojazdy autonomiczne już niedługo pojawią się na brytyjskich drogach

Autonomiczne pojazdy w fundamentalny sposób zmienią to, jak podróżujemy. Możliwości, jakie samochody autonomiczna mogę dać pasażerom są praktycznie nieograniczone. Ale czy te samochody przyszłości będą miały taki sam urok jak zabytkowe Ferrari, klasyczna Corvetta czy skromna Honda?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze