Wirtualne muzeum Ducati

Wiele znanych galerii przenosi swoje kolekcje w świat wirtualny, aby umożliwić miłośnikom sztuki, codzienne z nią obcowanie. Oto witrualne muzeum Ducati.

Od niedawna w sieci można obejrzeć i zwiedzić muzeum, którze w świecie realnym znajduje się przy fabryce Ducati w Borgo Panigale pod Bolonią. Można do niego dotrzeć udając się w wirtualną wycieczkę przez Google Maps. Począwszy od słynnej ulicy Via Cavalieri Ducati, po wejście do fabryki i oczywiście sale muzeum, wszystko to dostępne jest za jednym kliknięciem myszki.

Zobacz ponętną Keirę Knightley na Ducati Supersport 750kliknij tu.

 

Muzeum Ducati w Borgo Panigale, w Bolonii.
fot. Ducati

Rocznie muzeum Ducati gości w swoich progach ok. 40 000 zwiedzających; zajmuje powierzchnię 850 metrów kwadratowych. Wielu z nich to prawdziwi pasjonaci, którzy w „amoku” oglądają piękne i stylowe maszyny. Największe tłumy zawsze są spodziewane podczas World Ducati Week, które odbywa się co dwa lata i odbędzie się również w tym roku, między 18 i 20 lipca na torze w Misano we Włoszech.

Kobieta  – mechanik w Ducati czytaj o niej tutaj.

Ekspozycja muzeum to 40 motocykli z różnych lat produkcji. Znajdziemy w niej i najstarsze modele, jak również te współczesne, poczawszy od maszyn z 1946 roku – Cucciolo – do najnowocześniejszych Ducati Desmosedici GP czy tych, które biorą udział w World Superbikes. Można też zobaczyć ekspozycję, na której poznamy całą historię marki, jako ikony miasta Bolonia. Trasa wiedzie również do sklepu Ducati, w którym – niestety – dokonać zakupów nie można, ale zobaczyć, co jest w ofercie, a i owszem.

O „słynnej” sesji mężczyzn w roli hostess przy Ducati – nazwanej Manigale, czytaj tu.

 

Muzeum Ducati w Borgo Panigale, w Bolonii.
fot. Ducati

Na śrdodku głównej sali wystawowej znajduje się gigantyczny czerwony kask, a prezentowane motocykle są postawione „gęsiego” niczym na torze – każda maszyna jest podświetlona. Ponadto w muzeum znajdziemy siedem sal tematycznych, z wyświetlanymi filmami, zbiorem zdjęć i historią największych sukcesów Ducati.

Ducati z pięknymi modelkami w obiektywie aparatu – rozmowa z Elizabeth Raab. Czytaj tu.

Cieszymy się z tej nowej mozliwości, ale i smucimy. Bo najlepiej takie miejsca ogląda się na własne oczy. Może jednak wirtualny spacer między uśpionymi maszynami, będzie inspiracją do prawdziwej podróży w przyszłości? Jeśli chcecie odwiedzić muzeum w rzeczywistości, należy pamiętać, że w sierpniu – gdy zwykle Polacy jeżdżą na wakacje – zarówno fabryka, jak i muzeum są zamknięte.

Oto link do wirtualnej wycieczki po muzeum Goo.gl/maps/jAHeL

Muzeum Ducati w Borgo Panigale, w Bolonii.
fot. Ducati

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze