Karolina Chojnacka

Williams opuszcza Formułę 1!

Po 23 latach i 739 wyścigach rodzina Williamsa odchodzi z Formuły 1. Po Grand Prix Włoch Claire Williams przestanie pełnić funkcję zastępcy szefa zespołu.

W sierpniu amerykańska firma inwestycyjna Dorliton Capital kupiła zespół Williams Racing. I choć wszystko miało pozostać bez zmian, to ekipa z Grove właśnie zaczyna pisać nowy etap swojej historii.

Przeczytaj też: Zespół Williamsa sprzedany!

Rodzina Williamsa całkowicie oddaje stery nowym właścicielom. Po 23 latach i 739 wyścigach rodzina Williamsa odchodzi z Formuły 1. Po Grand Prix Włoch Claire Williams przestanie pełnić funkcję zastępcy szefa zespołu:

Z ciężkim sercem odchodzę od swojej roli w zespole. Miałam nadzieję, że będę kontynuowała swoją kadencję w przyszłości i zachowam dziedzictwo rodziny Williamsów dla następnego pokolenia.

Wiem, że znaleźliśmy odpowiednich ludzi, którzy zabiorą zespół z powrotem na początek stawki, zachowując jednocześnie dziedzictwo Williamsa. Podjęłam decyzję o odejściu od zespołu, aby umożliwić Doriltonowi nowy start jako nowemu właścicielowi. Nie była to łatwa decyzja, ale uważam, że jest dobra dla wszystkich zaangażowanych.

Przeczytaj też: Lekarze i pielęgniarki zasiądą na trybunach GP Włoch

Pomimo tej zmiany nazwa zespołu, jak deklarowano wcześniej, ma pozostać bez zmian.

A przed nowymi właścicielami pierwsze, wyjątkowo trudne zadanie – kto zastąpi Claire Williams i stanie na czele zespołu?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Koniec pewnej epoki w Formule 1 i w Williamsie 🙁

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

inni mają więcej kasy na tę zabawę

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze