Karolina Chojnacka

Lekarze i pielęgniarki zasiądą na trybunach GP Włoch

Ferrari ujawniło, że 250 lekarzy i pielęgniarek, którzy w najtrudniejszym momencie pandemii na pierwszej linii frontu walczyli z COVID-19, weźmie udział w Grand Prix Włoch, które rozegra się w ten weekend na Monzie.

Od czasu inauguracji tegorocznego sezonu Formuły 1 wszystkie wyścigi odbywały się za zamkniętymi bez udziału kibiców. Wszystko to miało związek ze ścisłymi protokołami bezpieczeństwa, które miały chronić zawodników i pracowników F1 przed zarażeniem koronawirusem. Grand Prix Włoch będzie pierwszą rundą w sezonie, którą fani obejrzą na żywo.

250 lekarzy i pielęgniarek będzie gośćmi Automobile Club d’Italia, który jest promotorem Grand Prix Włoch.

Zespół Ferrari wydał specjalny komunikat w tej sprawie:

Podobnie jak wszystkie inne wyścigi rozgrywane do tej pory w tym roku, Grand Prix Włoch odbędzie się za zamkniętymi drzwiami i dlatego pod koniec wyścigu nie będzie tradycyjnej inwazji fanów na tor.

Jednak na trybunach będzie 250 bardzo wyjątkowych osób, oczywiście zdystansowanych społecznie: lekarze i pielęgniarki będą gośćmi na torze. To symboliczne podziękowanie za odwagę, poczucie obowiązku i altruizm pracowników pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

Przeczytaj też: F1 będzie ścigać się na Monzy do co najmniej 2025 roku!

Mimo wsparcia kibiców, Ferrari czeka na Monzy trudny weekend. Tegoroczny bolid Scuderii SF1000 nie spełnia oczekiwań kierowców, zespołu oraz tifosi. W tym sezonie z topowego zespołu Ferrari stało się zespołem ze środka stawki, a czasami nawet jej końca.

Charles Leclerc, który rok temu przywiózł Ferrari pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Włoch od dziewięciu lat, powiedział wprost, że zespół jest przygotowany na „trudny weekend”:

Mimo wszystko nie brakuje nam motywacji do tej rundy. Dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Jego kolega zespołowy, Sebastian Vettel, dodał:

Przyjeżdżamy na Monzę, wiedząc, że trudno będzie być liderem w ten weekend. Ostatni wyścig tutaj nie był dla mnie prosty i doskonale zdajemy sobie sprawę, że tak będzie i tym razem.

Mamy specjalny pakiet aerodynamiczny, który, mamy nadzieję, uczyni SF1000 bardziej konkurencyjnym. Niemniej jednak nasz cel w ten weekend jest taki sam jak zawsze: maksymalnie wykorzystać nasz pakiet i zabrać do domu jak najwięcej punktów.

Przeczytaj też: MonzaDays 2020 – lekcja pit-stopu w Muzeum Alfy Romeo i parada samochodów na torze

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze